Skocz do zawartości

[opony] Szosa dla amatora


pdz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Prawdopodobnie zmienię koła w Emondzie ze standardowych dość ciężkich na karbonowe stożki.

Obecne opony : Bontrager R1 Hard-Case Lite, wire bead, 60 tpi, 700x28c

Jakie opony polecicie przy założeniach :

Bezdętkowe , 28 mm (takie mam teraz i mi pasują) , małe opory (aby szybko jechać) , dobre trzymanie (ale nie do przesady kosztem żywotności) i rozsądna żywotność (żeby co sezon nie kupować nowych) .... nie ścigam się , większość jazd szosą solo , czasami grupa kilka/kilkanaście osób i jazda raczej spokojna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Continental GP5000 są dobre, nawet bardzo. Nie jestem pewny tylko jak z żywotnością, bo nie podałeś ile robisz rocznie i ile mniej więcej ważysz. No i musiałbyś poczytać o wersji Tubeless, bo ja jeździłem na dętce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię rocznie 8.000-10.000 , głównie mtb ale szosa także daje frajdę, jak już idę na szosę to robię jednorazowo 60-100 km , sporadycznie ponad 100 km, dotąd mam przelatane ok. 2.500-3.000 ale to bardzo zależy od pogody, grafika w pracy, chęci.

Waga obecnie 92 kg ale powinna spadać, wziąłem się za siebie 😉

Co do dętek, to dotąd we wszystkich rowerach mam/miałem dętki, jakieś mieszane uczucia do bezdętek po doświadczeniach kolegów i jeszcze się zastanawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nawet te 3k rocznie na szosie, to myślę że GP5000 wystarczy Ci na jakieś 3 sezony do pełnego zajechania. 

Co do bezdętek. Ja osobiście tego nie lubię, za dużo brudzenia się i kombinacji. W MTB może jeszcze bym to zrobił, w szosie nie, bo nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki, wszędzie chwalą GP5000, pewnie je wezmę.

Wybiorę chyba jednak dętki, przy moich 8-10k km łapię 1-3 kapcie rocznie, do tego dochodzi z tego co widziałem syf, kontrola mleczka, czyszczenie, dolewanie a z doświadczeń kolegów już wiem, że czasami niby niewielka dziura i kapeć ... często "mleczarze" nie wożą dętki,  bo po co 😉 i z buta ... ale to inna bajka, każdy robi jak woli.

Co do wagi to GP5000 w wersji zwykłej i bez dętki to różnica mniej więcej taka jak waga dętki, więc wagowo komplet wychodzi podobnie, może nawet na dętce lżej jak się policzy mleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10k to normalna żywotność opony. Jeśli robisz tyle w rok to będziesz wymieniał co rok, nic w tym dziwnego

Ode mnie veloflex corsa - obecnie jeżdżę, świetne są, 230g przy 28c albo tufo comtura duo ale one sporo zwiększają rozmiar po napompowaniu, realnie 28c urosnie do ponad 30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...