Skocz do zawartości

[Korba] Sora -> 105 oraz pomiar mocy


adiksw

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie mam Sorę FC-R3030 (3 z przodu i 9 z tyłu). Chodzi mi po głowie pomiar mocy w ramieniu korby (nie chciałbym tutaj dyskutować nad jego zasadnością, plusami, minusami, itd.) ale oczywiście do niego potrzebuję lepszej korby.

1) Czy ramię korby 105 R7000 jest w pełni kompatybilne z tą Sorą? Wiadomo że przykręcę, ale chodzi mi tutaj o profil, itp.

2) Czy jeżeli chciałbym wymienić korbę na 105, to muszę też wymieniać przerzutkę lub manetkę? Żeby nie zrzuciło mi z 2 zębatek to mogę chyba ogranicznikiem zadziałać, pytanie czy skok będzie dobry?

Jeżeli ramię będzie się różnić tylko wyglądem, a technicznie wszystko będzie grało to wolę kupić samo ramię, a w przyszłości jak np. zmienię rower to może akurat coś na 105'tce kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Głowy za to nie dam ale na 90% wyprofilowanie ramienia jest identyczne

2. W praktyce uda się wymienić samą korbę i "jakoś" to ustawić. Działać będzie ale kultura pracy tego rozwiązania jest dramatyczna, szczególnie przy wrzucaniu młynek->blat. Możesz spróbować wymienić samą przerzutkę a jeśli to cię nie usatysfakcjonuje do dokupić klamkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Właśnie z dostępnością kiepsko, więc nie mam jak porównać biorąc obie do rąk.

Rozejrzę się jeszcze, ale jeżeli masz rację z punktem 1, to tym bardziej nie będę kombinował z wymianą korby, już lepiej jak wszystko jest zgrane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...