Skocz do zawartości

[Rower szosowy] Ile zazwyczaj kosztują dobre rowery szosowe?


Rekomendowane odpowiedzi

Tak mnie to zastanawia gdyż słyszałem że mój wujek zapalony rowerzysta kupił sobie rower za 10000 tysięcy złotych a dziś tak patrzę po internecie na jakieś rankingi zatytułowane "najlepszy rower szosowy" itp i tam na pierwszych miejscach pokazywali rowery za 3500 itp a ja zawsze sądziłem że są one znacznie droższe 

w domu mam rower MTB na szosówce nigdy nie jeździłem ale marzę o tym by w przyszłości taką kupić na długodystansowe trasy tymbardziej że w chwili obecnej jestem na granicy z holandią a wiadomo ona jest płaściutka więc tylko szosą tutaj jeździć tymbardziej że mam z 50 km do zatoki morskiej no tak do 100 do otwartego morza północnego więc już miałbym co zwiedzać weekendami 

zatem pytanko jak w tytule i jeszcze przy okazji
Jak sądzicie czy kupowanie roweru przez internet to dobry pomysł czy lepiej lokalnie się rozejrzeć przejechać przed zakupem itp?
w jakim czasie robicie 100 km rowerem szosowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

a dziś tak patrzę po internecie na jakieś rankingi zatytułowane "najlepszy rower szosowy" itp i tam na pierwszych miejscach pokazywali rowery za 3500 itp a ja zawsze sądziłem że są one znacznie droższe

Może nie spojrzałeś uważnie i umknęło Ci jedno zero na końcu? ;) Albo chociaż ceny były w funtach...

Tak, te najlepsze kosztują powiedzmy po 40-60 tys. Okolice 10 tys. to taki poziom gdzie faktycznie zaczynają się teraz rowery uznawane za "dobre" przez osoby, które już trochę wkręciły się w temat. Przy czym oczywiście trzeba zwrócić uwagę na zastosowania i oczekiwania względem tego roweru. Jak ktoś chce wygrywać wyścigi itd. to kupuje najlepsze na co go stać. Ale nikt nie mówi, że rowerem szosowym za np. 5 tys nie da się przyjemnie i szybko jeździć. Jak jeździsz solo i na długie dystanse, to nie ma wielkiego znaczenia, czy na 5 godzinnej trasie urwiesz 5 minut, czy nie.

Co do kupowania przez internet, to oczywiście można, chociaż tutaj warto byłoby mieć już jakieś doświadczenie i z grubsza wiedzieć czego się szuka. Obejrzenie i przetestowanie w lokalnych sklepach na pewno nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, HeinzRitter napisał:

jakim czasie robicie 100 km rowerem szosowym?

Setki, jak nie tysiące linków z google prowadzących do odpowiedzi na to pytanie. Przeglądałeś internet? google, strava? Tam masz odpowiedź od ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zainteresuj się geometrią roweru. Bo są rowery o geometrii sportowej i rekreacyjnej (endurance). Najlepiej byłoby się przejechać na jednym i drugim żeby zobaczyć różnice. Dopiero wtedy warto zainteresować się konkretnym modelem w zależności od potrzeb. Nie kupowałbym na początek zbyt drogiego roweru, może nawet używany. To jest zdecydowanie inny typ roweru niż MTB. A może masz możliwość wypożyczenia odpłatnie na przykład na weekend ? Ja podczas wakacji bardzo często korzystałem z tej formy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...