Skocz do zawartości

[Nietypowy rozmiar] Chiny - doświadczenia po czasie? Albo skąd wziąć taką ramę


Nial

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

Niestety http://omenracing.com/ zostawił mnie kompletnie na lodzie, przez 3 miesiące mnie zwodził aż przestał odpowiadać, w końcu przez telefon powiedział że nie zrobi mi ramy. Przez ten czas kupiłem wszystkie uzgodnione z nim części... Niestety to nie pierwszy raz kiedy się spotykam z "profesjonalizmem" polskich manufaktur (nie tylko rowerowych).

Poszukuję więc ramy na niski wzrost, w skrócie reach poniżej 400, stack w okolicach 600. Pod napęd 2x12. Najlepiej pod boost 148 mm bo mam zdobyte taniej wszystkie części w tym korbę pod boost. Bardzo ciężko coś sensownego znaleźć.

Accent Peak odpada, wersja pod boosta ma za duży reach nawet w S, damska nie ma wersji pod boost.

No to oglądam chinczyki na Aliexpress. Mają mnóstwo ram o takich wymiarach, z możliwością montażu przerzutki z przodu. Super. Tylko się zwyczajnie boję że sobie krzywdę zrobię. Opiniom na Aliexpress nie ma co ufać, na polskich forach praktycznie brak opinii z użytkowania dłuższego niż początkowa ekscytacja.

Czy używacie takich ram od dłuższego czasu i nic się nie dzieje, czy się dzieje, a może na  forach cisza bo wszyscy się pozabijali ;) ;) ;)

A może inne źródło? Kto jeszcze obecnie robi ramy na zamówienie? A może jakieś sklepy w Europie gdzie taką ramę dostanę?

 

 

Edytowane przez Nial
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JWO, Seraph to prawdopodobnie to samo co ramy Konwy, które na Allegro sprzedaje za 3800. Tylko na pytania o real foto odsyła do swojej strony gdzie ma kopiuj wklej "zdjęcia" z chińskiej aukcji. I nie wie czy rama ma 15 czy 15,5 cala i czy wymiary rzeczywiste się zgadzają z tymi z chińskiej tabelki. Kolejny "profesjonalny" polski sprzedawca. Ale to taki offtop. Czekam z niecierpliwością na więcej informacji od innych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak podają. Też mnie to zastanawiało. Czyżby tu chodziło o to, że jest w standardzie boost? Rura podsiodłowa nie jest jakaś powyginana (na szczęście), ma średnicę 34,9mm czyli standard.

Czy można zastosować jakiś adapter by to ogarnąć? Tam będzie zdaje się brakować 3mm odsunięcia. Jakiś side swing dałby chyba wtedy radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet ma drugorzędne znaczenie. Nie mogę nigdzie indziej niż poza Chinami znaleźć takiej ramy. Ten Radon nie dość że najmniejszy 18" to nie podają stack i reach.

Co do montażu przerzutki na obejmę do karbonu to mam wielkie wątpliwości.

 

Edytowane przez Nial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Siema wszystkim, jeśli to aktualne to Podziele się moimi doświadczeniami z użytkowania Chińskich ram. Przez trzy lata użytkowałem rower XC na takiej ramie a waze 95 kg (nie jestem gruby:)) i nie miałem żadnych zastrzeżeń do ramy. Zero luzów, pęknięć itp. Mój kolega ma rower na chińskiej ramie złożony na zamówienie za 28k pln i katuje go namiętnie na maratonach, zero zastrzeżeń do ramy. Dodam że obecnie zaczynam składać sam rower tez na chińczyku.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...