Skocz do zawartości

[3000-5000] Nowy/używany - krótkie trasy asfaltowe, pola,lasy oraz pumptrack.


Rekomendowane odpowiedzi

Serwus, miałem sporą przerwę i chciałbym wrócić do tego sportu, mam nadzieje że wymagania nie wykluczają się wzajemnie, kiedyś jeździłem na specialized rockhopper 17 (26"). Chciałbym aby rower nadawał się do:

- rekreacyjne bez spiny po asfalcie do 100km 

- lasy/pola - ubite szlaki

- początkujący pumptrack - dla przyjemności aby rozruszać ducha i ciało (chodzi za mną ta myśl aby tego spróbować)

Nastawiam się na rower MTB który jest najbardziej uniwersalny. Preferuje geometrie bardziej agresywne. Nie boje się używek. 

Dodatkowo prosiłbym o poradę w jakie koła iść przy wzroście 169 cm ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ok, muszę na nowo to rozważyć, bo jednak wychodzę z założenia aby dobrze się bawić na rowerze, a nie nabijać kilometry. Dlatego rozglądam się za czymś uniwersalnym.

fitness/przełaj/gravel raczej odpadają - to raczej rowerki do nabijania kilometrów.

Źle napisałem o tych ubitych drogach, rozchodzi się bardziej o lasy/pola i drogi różnorodne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2021 o 01:07, Loczeski napisał:

- rekreacyjne bez spiny po asfalcie do 100km 

- lasy/pola - ubite szlaki

Przepraszam, a to wyżej to niby co jak nie nabijanie kilometrów? ;) 

Ale że jak to bywa koniecznie chcesz mtb, to kupuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Loczeski napisał:

Źle napisałem o tych ubitych drogach, rozchodzi się bardziej o lasy/pola i drogi różnorodne. 

No to masz całą masę tematów jaki XC do 5000. Na asfalt to faktycznie XC jest złym pomysłem ale na lasy, pola - idealny. Gravel nie będzie szybszy a w nieco trudniejszym terenie (piasek, błoto, kamienie) XC wymiata.

Zwykle doradzane są Merida Light, Rockrider XC czy Kellys Gate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...