Skocz do zawartości

[Niedaleko od Wawy] gdzie dobrze pojeździć z młodym?


Rekomendowane odpowiedzi

Fiu! Wiele razy wybierałem się na narty ale nie ich spreche Deutsch. Miałem rodzinkę niedaleko Wiednia ale po odejściu wuja kontakt się urwał.

Jutro lecimy czerwoną drogą na bunkry i na górki przecznice dalej od Napoleońskiej.

😊

Edytowane przez pierotez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pierotez napisał:

Fiu! Wiele razy wybierałem się na narty ale nie ich spreche Deutsch.

Przepraszam za offtop, mam nadzieję,. że ujdzie płazem ale narty w Austrii to tylko lodowiec w listpadzie, grudniu a potem w kwietniu, maju. W sezonie - Włochy !  O wiele lepsza organizacja, nieporównywalnie lepszy śnieg (inna wilgotność i nasłonecznienie po śródziemnej stronie Alp), znacznie lepiej przygotowane trasy, na najmniejszej stacyjce benzynowej kawa lepsza niż w Austrii w superrestauracji,  jedzenie to samo, radośni ludzie i pełen luz. W Austrii "praktisch, kwadratisch, gut". Co do języka - po angielsku się dogadasz. W ogóle o Polsce nie myśl, chyba, że marzec, kwiecień na krótko do Zakopca.

Piszę oczywiście o boisku, poza trasą wędrówka od schroniska do schroniska - tylko Austria i Szwajcaria.

Żeby nie był tak zupełnie offtop - marzę o rowerze nad Gardą ale jakoś nigdy się nie składa : ( Choc myślę, że na rower Austria jest chyba lepsza.

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz żeby w weekendy było odludnie to musisz unikać okresów kiedy najbliższa nam gwiazda pałęta się po niebie ;) Ewentualnie jak leje to też pomaga.

Zminimalizować ludzi możesz tam, gdzie jest daleko od kolejek i najlepiej poza szlakiem.

Na pewno mniej ludzi w Szczyrku będzie na graniach po stronie zachodniej (Kotarz, Hyrca itp), tylko tam jest pchanie tu i ówdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Odkryłem „ dla siebie ,oczywiście , dzikie łąki pośrodku Kampinosu , że też wcześniej tam nie pojechałem . Od południa trzeba się przebić leśną zarośniętą pokrzywami drogą w stronę głównego kanału. Żywego ducha, jedynie ślady zwierząt na piasku i cisza , polecam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • Mod Team

Byłeś może ostatnio ?  Są jakieś miejsca, których lepiej unikać (tłumię w sobie chaszczingowe tendencje) ?  Pytam, bo 2 miesiące temu byłem rzut beretem od południowo - zachodniej części Świdra (początkowo dość piaszczysty fragment, a potem równolegle do rzeki na odcinku Bojarów - Świder), ale nie skorzystałem ze ścieżki nad rzeką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech no spójże na mapę...

Zachód jest faktycznie mocniej krzaczasty i trzeba już się co chwila schylać i omijać. Jednak cała długość od Mlądza po ujście jest urozmaicona.

Zrobić całość wschód i zachód z Mienią to już jest wyzwanie. Całe szczęście że lokalsi wcinają to i owo szczególnie po burzy 😉

Ze względu na zarastanie i krzaczastości najlepiej jeździć do czerwca oraz od września i jest OK.

Najgorzej właśnie połowa lipca - sierpień.

Spróbuj po wschodniej stronie od mostu samochodowego Józefów - miasto Świder do Mlądza. Tam jest najszerzej i są oznakowane małe objazdy od chaszczy przyrzecznych 😉

Jak się uda to w drugą stronę czyli w stronę ujścia. Po drodze fajna mała ścianka z korzeniami 🙂, oczywiście wschodnia strona czyli od str. Otwocka. 

Edyta.

Widziałem tam ostatnio tabliczki Velo!? Fiu, fiu!

Ed,2.

No dobra lece teraz Świderkiem kawałek i kieruję się na ślad fajnal edyszyn wokół górki lotnika. Będzie ujeżdżania ze 40 km z fajnymi podjazdami i oby zapowiadana burza mnie nie złapała .

Edytowane przez pierotez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...