Skocz do zawartości

[Szosa] Co sądzicie o tej szosie


Locks

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Tak jak w tytule, przymierzam się do zakupu szosy z OLX

https://www.olx.pl/d/oferta/kolarka-campagnolo-pelna-grupa-veloce-szosowy-kolarzowka-lekka-rama-CID767-IDIQQmk.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=7

Co o niej sądzicie, czy ten napęd daje rade ? Ogólnie podobno ba mały przebieg (co jest możliwe sądząc po wyglądzie). Dodam że udało się trochę zejść z ceny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co o niej sądzicie, czy ten napęd daje rade ?

Na campie ogólnie jeździ się bardzo przyjemnie, trochę droższe części eksploatacyjne niż w shimano ale za tu dużo większa trwałość

Cytat

Ogólnie podobno ba mały przebieg (co jest możliwe sądząc po wyglądzie)

A ma go od nowości żeby takie coś stwierdzić? Jeśli myślisz, że stan korby świadczy o małym przebiegu to wiedz, że ponoć "blatów campagnolo się nie zużywa tylko przechowuje dla przyszłych pokoleń"

Cytat

Dodam że udało się trochę zejść z ceny.

Jak tak patrzę na tę kilkunastoletnią ramę z prawdopodobnie aluminiowym widelcem, koła niewiadomego pochodzenia (chyba, że to jakiś rarytasik ale tego na tych zdjęciach nie zobaczymy), jedne z najtańszych dostępnych na rynku opon i to przypadkowe siodełko to więcej niż 1200 bym za to nie zapłacił, cena jest wzięta z kosmosu. Jeśli te koła są coś warte to ogólmnie fajna baza żeby przełożyć osprzęt do jakiegoś ciekawego klasyka ale to też nie za taką kasę

W ogóle rozmiar jest dobry?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar jest dobry, sprzedawca zaoferował też wymianę siodełka. Umówiliśmy też się na oględziny i jazdę próbną, ale w takiej sytuacji nie wiem czy opłaca się jechać. Podobno widelec może być karbonowy, w co wątpię, ponieważ pan stwierdził to po ''lekkości roweru". Udało mi się zejść do 1550, ale przy tych najtańszych oponach i niewiadomych kołach nie wiem czy gra jest warta świeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli koła też bez szału ale też nie nołnejmy z tym, że trochę ciężkie. W widelec pukniesz palcem i się dowiesz czy karbon ale kształt wskazuje raczej na alu. Co do lekkości to kwestia do czego porównujesz, przy tych przekrojach rur i tych kołach na pewno ponad 10 a podejrzewa, że bliżej 11

Ogólnie twój wybór, nie wiem ile ewentualnie możesz dołożyć żeby poszukać czegoś lepszego ale temu egzemplarzowi nie jest bardzo daleko do przypisania do kategorii antyk. 1200-1300 jeszcze ujdzie ze względu na osprzęt (bo za taką kasę shimano 2x10 nie kupisz) ale osobiście bym 1500 nie dał. Za taką kwotę można kupić coś w miarę rozwojowego, bardziej współczesnego. Osprzęt będzie może trochę gorszy ale za to baza nieporównywalnie lepsza a upgrade zawsze można zrobić

Np

https://www.olx.pl/oferta/specialized-allez-triple-54-cm-szosa-mavic-carbon-spd-shimano-CID767-IDJIgtb.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec chyba z tego zrezygnuję. Ostatnio odpowiadałeś mi już na wpis, i polecałeś tribana 540 z 105. Niestety ten którego podlinkowałeś już został sprzedany. Znalazłem jeszcze jednego, ale wydaje mi się, że może być w trochę gorszym stanie

https://www.olx.pl/d/oferta/rower-szosowy-btwin-triban-540-CID767-IDJL5o4.html

chatAttachment - 5chatAttachment - 1

I linka jest do wymiany. Udało się zejść do 2350 bez tych pedałów spd.

Jak w tamtym poście pisałeś to budżet do 2300, ale wolałbym dać coś ok 2000. Na razie mi się bardzo nie spieszy i obserwuje, więc jakby coś ci wpadło w oko to możesz dać znać.

 

Zresztą rozmiar jest L, na stronie Decathlonu to jest chyba 56,5, a ja mam 177 wiec M chyba był by lepszy. Ja nie odbiorę osobiście, więc nie chcę ryzykować kupna z wysyłką zbyt dużego roweru.

I jeszcze np. ten

https://www.olx.pl/d/oferta/rower-szosowy-kolarka-merida-race-880-okazja-CID767-IDIZpqC.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak dobra geometria na początek, środek czy koniec. To wszystko zależy indywidualnych kwestii, proporcji ciała, poziomu wytrenowania. Mi np. lepiej się jeździ na rowerze z agresywną geometrią niż na endurance. 

Ten romet to coś pośredniego, pojeździsz trochę i będziesz wiedział w którą stronę chcesz się skierować przy kolejnym rowerze. Na pewno nie będzie bardziej agresywny niż to co wrzuciles w pierwszym poście czy ta merida jaką linkowałeś później

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się zejść do 2000, umówiliśmy się też, że sprzedający przywiezie mi rower. Na co zwrócić uwagę przy jeździe próbnej ? Dzięki też za zainteresowanie moja sprawą i pomoc.

Mam też pomiar do łańcucha, więc będę mógł sprawdzić czy jest wyciągnięty, wiem że te tanie pomiary nie są do końca dokładne, ale zawsze coś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma bardziej skopanych tabelek niż tych w treku. Powinienem wg nich jeździć na rozmiarze 58-60 a najlepiej czuję się na 56, to są bardzo duże różnice

Zresztą popatrz jak ten rower jest karykaturalnie ustawiony. Obecny właściciel musiał uwierzyć producentowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...