Skocz do zawartości

[do 3000zł] Przesiadka z crossa na gravela czy jest sens ?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Od jakiś 5 lat jeżdżę crossem Lazaro integrale v3 na osprzęcie alivio. Ostatnio zaciekawił mnie temat graveli. Upatrzyłem sobie z decathlonu tribana RC120 za 2799zł. Lubię pocisnąć na asfalcie i zjechać z asfaltu na szuter. Trasy które jeżdżę to 50/50 asfalt/szuter, las. I mam pytanie czy jest sens kupować takiego gravela ? Czy odczuje jakiś progress oprócz wagi roweru ? Ważę 98kg wzrost 186cm  trasy jakie robię to między 40 a 100km.

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie sens jest, baranek to zupełnie inne odczucia z jazdy, przede wszystkim na asfalcie, prędkość uzależnia.

Problem tylko w budżecie, te 3k pozwala na kupno jakiegoś stworka pokroju tego tribana, gdzie tak naprawdę poza ceną ciężko doszukać się zalet. Gravel spoko, gravel za 3k nie spoko, jeśli masz czym jeździć to poczekaj trochę, pomnóż budżet x2 i wtedy kupisz już coś naprawdę fajnego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mihau_ napisał:

Triban to nie gravel, to taka budżetowa szosa z możliwością montażu szerszych opon (i to nie takich "typowo gravelowych" pokroju 40c) 

Dla mnie gravel to bardziej stan umysłu :)

 

38 to max moim zdaniem. 40 bym nie pakował bo minimalna centra i bedzie trzeć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...