Skocz do zawartości

[Kaseta] Szosowa kaseta do Crossa - ma to sens?


grissley

Rekomendowane odpowiedzi

Mam obecnie kasetę 10 rzędową Deore XT CS-M7100 w wersji 11-32. Współpracuje z przerzutką i manetkami Deore XT. Pytanko czysto teoretyczne - czy ten współpracowałby (a jesli tak, to czy dobrze) z kasetą szosową?
Podoba mi się zestopniowanie np kasety Shimano Ultegra CS-6700 11-28, przyszło mi do głowy, żeby może wymienić. Ale nie wiem, czy to nie głupie i czy w ogóle będzie działać ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego miałoby to "nielubienie" wynikać?
Zakresem nie wychodzimy poza oryginał, przerzucanie między koronkami różniącymi się jednym ząbkiem też idzie bezproblemowo (w 11-32 dwie najmniejsze to 11 i 12 zębów). Skąd animozje? Jedynego problemu upatrywałem w ewentualnym innym kształcie zębów - nie wiem, jak to tutaj jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nielubienie wynika z tego, że przerzutki mtb Shadow mogą nie obsługiwać poprawnie kaset poniżej 32T. Bierze się to z tego, że nie da się wyregulować poprawnie odległości kółka przerzutki od największej zębatki kasety (pomimo wykręcenia całkowicie śrubki B, odległość ta jest jednak zbyt duża, co wpływa na poprawność zmiany biegów).

Sam doświadczyłem tego, zmieniając kasetę z 11-32 na 11-28 w swoim rowerze. U mnie był napęd 9s, przerzutka shadow RD-M592.

Jak była kaseta 11-32 to przerzucanie było ok, Po zmianie na 11-28 nie dało się wyregulować przerzutki, aby zmiana biegów była poprawna, tzn. biegi zmieniały się, ale jakość nie była dla mnie zadawalająca. Sytuacje poprawiło podpiłowanie haka przerzutki (tego ząbka co opiera się przerzutka), co przybliżyło trochę kółko przerzutki do zębatek.

Zależy to jeszcze od ramy, haka, bo może u kogoś będzie ok, a u innego nie. Dla jednego tak jakość zmiany biegów będzie do zaakceptowania, dla innego nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrcze - zamówiłem już na wariata kasetę 11-28....
Mam przerzutkę Deore XT RD-T780, SGS z długim wózkiem. Obecnie pracuje to bezproblemowo na 11-32.
Co to za patent z B-Link? Co to jest i czy da się gdzieś dokupić? Gugluję na szybko ale jeszcze nie zidentyfikowałem części.
Czy może od razu zwrócić część i się nie bawić, bo to się nie uda?

EDIT
Faktycznie, znajduję teraz tematy, że shadow kiepsko współpracuje z 11-28. Ale wszystkie dotyczą wersji 9r, moja jest 10r. Czy to cokolwiek zmienia?

EDIT 2:
Wg specyfikacji ta przerzutka obsługuje kasety w przedziale od 11-28 do 11-34, max pojemność 45. To chyba wszystko powinno pasować...
https://bike.shimano.com/pl-PL/product/component/deorext-t780/RD-T780-SGS.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...