Skocz do zawartości

[tylna przerzutka] pomoc


Garol13

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam aktualnie napęd od srama SX i zastanawiam się nad wymianą całego napędu czyli korby przerzutka kaseta i nie wiem za bardzo jaki był by najlepszy wybór żeby to zamienić. Zastanawiałem się nad sram nx  ale nie jestem pewny  tego produktu dlatego proszę o jakąś poradę bo potrzebuje dosyć czegoś co będzie wytrzymałe bo użytkuję dosyć mocno mój rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@To_JaT Tu bym się mocno kłócił, ale co kto lubi. Nie ma sensu kolejny temat nad wyższością Sram nad Shimano i odwrotnie. Generalnie mam wrażenie, że na ten temat w większości wypowiadają się osoby, które nie miały możliwości jeździć na jednym i drugim systemie.

Główne różnice to sposób działania manetek, ogólna twardość i brutalność systemu. Każdy wybiera co lubi.

Ja lubię Srama, jeździłem całe życie na Shimano i owszem, niższe grupy brałbym Shimano, a wyższe miałbym poważny dylemat ze wskazaniami na Srama.

@chudzinki tak jak napisałem, jak masz okazję wymień przerzutkę na GX, bo warto, pozostałe elementy jak manetka czy korba to głównie waga i jakość wykonania/użyte materiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dla mnie w Shimano najszybciej "psują się" kasety i łańcuchy, za to Sram jest zdecydowanie trwalszy w tym aspekcie i mowa tutaj o współczesnych napędach 11 i 12s.

Doświadczenia z zepsutym Sramem nie mam, tak samo z Shimano, więc dla mnie temat nie istnieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już inwestujesz bierz przerzutkę Sram Gx Lunar. Kaseta wystarczy Nx jeśli chcesz trochę zaoszczędzić. Gx to już zmiana bębenka. Manetka bez różnicy do X01 bo dopiero ta ma regulowany kat dźwigni. 

Odnośnie Sram/Shimano myślę że w tej klasie sprzętu (gx/xt) różnicy w eksploatacji wielkiej nie zauważysz. Sram jest po prostu inny, ma dużo brutalniejsza pracę. Mi to bardzo pasuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...