Skocz do zawartości

[Rower] Marka Serious- pytanie


Rekomendowane odpowiedzi

Ten konkretny rower jest na tyle specyficzny, że nie dziw się skrajnej opinii :)

To jest taki archetyp roweru "wyprawowego" więc jest stalowy, oparty o stare, sprawdzone i proste w naprawie rozwiązania i ubrany w osprzęt typu bagażnik, błotniki i stopka.

Jeśli potrzebujesz DOKŁADNIE czegoś takiego, to czemu nie.

Bo inaczej to jest po prostu ciężki kloc ze zbędnym wyposażeniem, "takim se" osprzętem i IMHO idiotycznymi manetkami typu bar-end.

 

Edytowane przez m0d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wkg Obecnie to głównie ścieżki rowerowe i asfalt, bardzo rzadko jakaś polna droga,las. Do tej pory miałem prostą kierownicę ale nie wiem czy przez samą kierownicę czy wielkość roweru przy trasie ~50km czułem ból w plecach. Dlatego pomyślałem czy może taki gravel nie będzie dobry chociaż nie wiem czy przy takich trasach jest on senswony dlatego jeszcze dzisiaj trafiłem na taki model treka: https://kross.eu/pl/rowery/turystyczne/trekking/trans-5-0-khaki-czarny-matowy

I zgadza się @m0d na tego gravela trafiłem przypadkiem i jeszcze ta przecena..chociaż im dłużej o tym myślę to może on nigdy nie kosztował te 6k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z barankiem się inaczej jeździ. Generalnie jest fajny ale na ściezkach rowerowych masz dalej do klamek hamulca. Na takie jazdy to fitness albo coś podobnego ale nie ten straszny grzmot typu niemiecka ukraina który wrzuciłeś.

PS: Moje preferencje na takie jazdy są w watku niżej ale oczywiście każdy ma swoje. 

 

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie 3000 to dla mnie nie jest niska cena ale zakładam że siedzisz dłużej w temacie i dla Ciebie to tani model patrząc na osprzęt. A czy jesteś w stanie podpowiedzieć jaki model biorąc pod uwagę ich dostępność powinienem wziąć pod uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, moja opinię wrzuciłem wyżej - w zalinkowanym wątku. Jeżeli taniej to szukałbym czegoś z UNIBIKE.

Cena może nie ze względu na osprzęt ale za jakie grzechy na w sumie krótkie przejażdżki brać takiego cięzkiego grzmota z osprzętowieniem jak na Ural.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótka nie krótka ale nie potrzebujesz namiotu, prądu, wyposażenia biwakowego, ubrań na zmianę i tego wszystkiego do czego potrzbny jest bagażnik, sakwy, prądnica ...

A znowu regulowany mostek ? Nie lepiej kupic rower który pasuje ? No i wejdź sobie po schodach z rowerem 10 kg a 17 kg - ta sama różnica będzie na podjazdach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...