Skocz do zawartości

[opony] Wymiana opon w Romet Aspre 1


M4nUnit3d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po długiej wewnętrznej walce w wyborze miedzy Romet Aspre 1 a Marin Gestalt w końcu postawiłem na Rometa z uwagi na jego dostępność. Romet z pewnością ma przewagę z uwagi na karbonowy widelec, Marin natomiast był brany pod uwagę głównie ze wzgledu na opony. Myślę o wymianie ogumienia w Aspre zaraz jak tylko wejdę w jego posiadanie. Jeżdżę głównie po asfalcie różnej jakości. Jeżeli miałbym określić to procentowo to jest to mniej więcej 90% asfalty różnej jakości / 10% utwardzone ścieżki rowerowe i spokojniejsze dróżki leśne na dystans zazwyczaj około 50km (przy Romecie będę już częściej jeździł trasy ~100km). Obecnie jeżdżę crossem Lazaro Integral v3 2020 na oponach 700x40 (nie znam modelu).

Aspre 1 fabrycznie posiada Michelin Power Gravel 700×40C. Tutaj właśnie z uwagi na rodzaj tras na jakich jeżdżę myślałem o natychmiastowej sprzedaży fabrycznych opon (póki są nowe) i na wymianie na jakieś opony 700x32 typu semi-slick. 

I tutaj po długim wstępie rodzą się moje pytania  1) Jakie opony typu semi-slick możecie mi polecić do Aspre 1?

                                                                                        2) Czy w ogóle warto wymieniać ogumienie i czy różnica będzie odczuwalna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeeekaj, czyli chcesz "przepłacać" za możliwość montażu szerokich opon kupując gravela żeby zaraz po zakupie wymienić je na wąskie? To po co ci to aspre? Kup sobie jakiegoś tribana rc500, cenowo to samo a osprzęt sporo lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, M4nUnit3d napisał:

końcu postawiłem na Rometa z uwagi na jego dostępność. Romet z pewnością ma przewagę z uwagi na karbonowy widelec, Marin natomiast był brany pod uwagę głównie ze wzgledu na opony. Myślę o wymianie ogumienia w Aspre

Przeczytałeś ten fragment ?

11 minut temu, Mihau_ napisał:

Kup sobie jakiegoś

Ma mieć dwa rowery ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...