Skocz do zawartości

[Amortyzator] Wymiana RS Judy Silver 120mm na ?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Chcialbym prosic o porade odnosnie wymiany amortyzatora w moim grand canyonie. Aktualnie mam zamontowany fabrycznie Judy Silver 120mm, plan od poczatku zakupu byl taki zeby to wymienic na cos lzejszego i sztywniejszego. Judy wazy cos ok 2.5kg i przy goleniach 30mm i mojej wadze 84KG nie grzeszy sztywnoscia na zjazdach :D

Gdzie jezdze: duzo plaskiego, jakies wycieczki w gory, sciezki(maks niebieskie lub czerwone trasy).

Zastanawiam sie nad czyms do 2000zl(no naciagane 2500zl - wolalbym mniej bo jednak az tyle czasu nie mam na jazde i nie wykorzystam tez drozszego widelca, bardziej taka fanaberia by to byla).

Zalezy mi na wadze < 2kg, sztywnosci oraz sensownej pracy widelca, gorne golenie 32mm-35mm, raczej nowy(nie chce przeprowadzac juz zadnego serwisu, z racji ze zaczal sie sezon to zakladam i jezdze).

-Rock Shox Reba(bez remote lockout ~1780zl)

-Rock Shox Revelation(1780zl)

-Rock Shox Pike Select(~2600zl)

-Marzocchi Bomber Z2(ciezko to u nas dostac za cene MSRP, takze raczej odpada, > 3000zl)

-Nowe sidy 35mm wygladaja spoko ale cena tez w okolicach 2500-2600.

-Sid z 2019-2020r. ??? Tylko, ze to raczej widelec typowo do XC takze nie wiem czy bedzie odpowiednio sztywny na zjazdach(maks niebieskie lub czerwone trasy)

Duzo jezdze po plaskim takze mozliwosc blokady badz czesciowego ograniczenia uginania sie amortyzatora wskazana(pozostaje Reba z blokada? czy LSC tez mozna to w miare ustawic?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SID to kiepski pomysł do jazdy innej niż stricte sportowa z uwagi na jego wystrojenie.

Myślałbym o Revelation, może nawet 35 gold... mając hardtaila raczej i tak nie dotrzesz do momentu w którym charger ujawnia całą swoją przewagę 😄

 Blokada na płaskim nie ma sensu, chyba że uprawiasz sprinty depcząc na stojąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość to bierz pike'a, reszta nie ma podjazdu.

@KSikorski absolutnie się z tym nie zgadzam, że na sztywniaku nie poczuje różnicy między chargerem a innymi tłumikami. Różnica jest ogromna, kto miał okazje jeździć w terenie a nie pouginać na afalcie wie, że tak po prostu jest.

LSC w chargerze można na spokojnie wyregulować tak by nie bujał przy pedałowaniu, nie będzie to całkowita blokada ale nie będzie bujał dopóki nie będziesz mocno napierać na kierownice. W MC można ustawić na beton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet ten najniższy pike select już robi taka różnice? W ogóle gdzie wywijało te wszystkie amortyzatory, jeszcze z pół roku temu widziałem te pike po 500 euro na rosebikes(wyprzedaże?). Teraz albo brak albo cena zawyzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie? Kolega nie sprecyzował o jaki konkretnie rower chodzi, przy sidzie napisał "tylko, ze to raczej widelec typowo do XC takze nie wiem czy bedzie odpowiednio sztywny na zjazdach(maks niebieskie lub czerwone trasy" więc można wywnioskować że chodzi o coś troszeczkę bardziej agresywną jazdę. Pike do trailu super opcja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2021 o 23:43, To_JaT napisał:

Tak, charger robi swoje. Od ultimate różni się głównie tym że ma tłumik RC a nie RC2 tj. ma tylko LSC zamiast HSC. Mam Selecta i jeśli chodzi o wrażenia z jazdy to nie różni się prawie wogóle od ultimate. :D

Charger RC w Pike'u Select to prostsza konstrukcja, z tłokiem popychanym sprężyną zamiast gumowej membrany. 

Podobno jest bardziej awaryjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe bo ja mam zwykłego chargera 2 ze zwykłą membraną w select.

(spokojnie, wiem, że bladder na zdjęciu się zassał. Odrazu to odpowietrzyłem, nie mam innego zdjęcia poprostu)

Taką konstrukcję o której mówisz ma Charger w Zebie R kumpla. Wydaje mi się, że te chargery z czarnym "korkiem" to są te okrojone wersje.

.183049823_458354178799004_3883221924399953999_n.thumb.jpg.5aa786f1e0ff9b3f691b3490461ef43c.jpg (

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od poczatku byla wzmianka jaki rower :) albo na pewno przed jakakolwiek odpowiedzia. Popatrzylem jak na razie co w ogole jest dostepne w sklepach i taka troche lipa. Manitou tak srednio znam, nie wiem jak te widelce sobie radza, fox drogi, a rock shox - revelation praktycznie niedostepny w cenie ponizej 2000zl(przynajmniej nie znalazlem), pike select 2600-2700+ a i tak nie wiem czy jest dostepny na juz bo wszedzie widze, ze dostawa za pare tygodni. W koncu zamowilem Rebe z platnoscia przy odbiorze i dalej bede szukal, moze cos znajde innego zanim zamowienie zostanie zrealizowane i wyslane.

Jak myslicie da rade w gorach przy masie rajdera 84kg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...