Skocz do zawartości

[rower] pomoc przy zakupie szosy z OLX


Rekomendowane odpowiedzi

 

Podjąłem decyzję o zakupie drugiej szosy (pierwszą była stara używana szosa zakupiona przez OLX), na początku zastanawiałem się nad nowym tribanem rc120 z deca, ale ze względu na brak dostępności, miałem czas nad przemyśleniem sprawy i jak pojawił się już droższy model z hamulcami tarczowymi to stwierdziłem, że jednak lepiej poszukać czegoś używanego przy moim budżecie do 2000zł. Głównie patrzę na sklepy rowerowe które sprzedają używane rowery, bo jest jakaś gwarancja i od razu serwis. Sprawdzam tez czasami oferty na OLX, ale że nie mam zbytnio doświadczenia to trochę obawiam się zakupu. Na razie mam na oku te dwa modele z czego raczej preferuję ten drugi, dodam, że mam 176-7cm wzrostu

rower szosowy bulls 600

kolarzówka na wzrost 170-175 cm, rama READ PEAK + karbon widelec

Teraz pytanie, czy są one warte uwagi ? Ten drugi wygląda na dość zadbany, zastanawiam się nad przerzutką Shimano 105 która jest w tym modelu, czy nie jest zbyt przestarzała, ponieważ z czego się orientuje to nowsze modele wyglądają trochę inaczej. Jestem też otwarty na inne propozycje, jeżeli ktoś widział lepszą ofertę, albo ma szosę na sprzedaż to chętnie się zapoznam (dodam że jestem z Łodzi i nie mam możliwości odebrania roweru z innego miasta).

 

Za wszystkie porady i odpowiedzi serdecznie dziękuję.

 

Edytowane przez Locks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Masakra. Dwa antyki. Zastnów się ile chcesz wydać bo "ogólnie" to między rowerem za 900 a 1900 jest technologiczna przepaść. Ogólnie wziąłem w cudzysłów bo nie jestem sobie wyobrazić jakimi kryteriami kierował się właściciel roweru z drugiego linku ustalając cenę - realnie można za to dać 1000-1100 jak ktoś lubi retro osprzęt.

Mając 2k jesteś w stanie kupić o wiele lepszy a przede wszystkim nowszy sprzęt niż to co linkujesz. Raczej nie ograniczałbym się obszarowo w poszukiwaniach, rower można wysłać za kilkadziesiąt złotych a jednak nie jest to na tyle skomplikowana konstrukcja żeby najważniejszych tematów nie dało się wyłapać ze zdjęć.

Próbuj negocjować, 540 na 105 szczególnie warte uwagi gdyby się udało za 2200-2300 wyrwać, miałbyś osprzęt na lata amatorskiej jazdy

https://www.olx.pl/d/oferta/btwin-triban-520-alu-carbon-sh-sora-super-stan-szosa-kolarka-CID767-IDJAoND.html#f65493fd2e

https://www.olx.pl/d/oferta/rower-szosowy-triban-540-shimano-105-pedaly-spd-transport-gratis-CID767-IDJvuQl.html#f65493fd2e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, faktycznie ta 540 wygląda kusząco tym bardziej, że ma gwarancje, jakieś porady o co dopytać podczas rozmowy ?

Zastanawiałem się jeszcze nad tym https://www.olx.pl/d/oferta/kolarka-campagnolo-pelna-grupa-veloce-szosowy-kolarzowka-lekka-rama-CID767-IDIQQmk.html

ale to chyba tez trochę wygórowana cena.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...