Skocz do zawartości

[Pieniny] garść informacji


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po zimowej przerwie wierzę, że wszyscy zdrowi. Udało się zalogować - jest dobrze. Przyszły weekend chcę spędzić z rodzinką w Sromowcach Niżnych Najładniejszą trasę na północy (Władek-Hel) zaliczyłem, ale.. ponoć ta "bardziej najładniejsza" jest jakoś wzdłuż Dunajca. Przebiega ponoć częściowo przez teren Słowacji. Napisze mi ktoś, gdzie ja mam dokładnie wystartować? Na miejsce startu chciałbym chyba dojechać samochodem. Czy ta trasa to rodzaj pętli? Jak jest tam nawierzchnia? Długość? Rower szosowy (fitness) da radę? Oczywiście, nie zależy mi na żadnym biciu rekordów, chcę zwyczajnie tę trasę zaliczyć, ciesząc się jej pięknem. Może ktoś z Was już jechał, albo mieszka tam i udzieli mi wskazówek. Będę dokładnie w Hotelu nad przełomem. Pozdrawiam wszystkich, zdrówka!

ps. dodam, że chciałbym przejechać ok 30km najładniejszą częścią tegoż szlaku, bo właśnie patrzę teraz przeglądając strony, to on dość długawy jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kemusi, dzięki :)

 

@omegagl, za najładniejszy uważam Velo Dunajec, ale składa się na to całokształt: widokowy start pod Tatrami, widoki na Tatry z okolic Nowego Targu, z okolic Jeziora Czorsztyńskiego, walory samej pętli wokół Jeziora Czorsztyńskiego, potem przejazd przełomem Dunajca, dolny bieg Dunajca... :)

Jeśli chcesz tylko 30 km, to akurat tyle wynosi pętla wokół Jeziora Czorsztyńskiego, czyli tzw. Velo Czorsztyn:

https://www.znajkraj.pl/velo-czorsztyn-trasa-rowerowa-dookola-jeziora-czorsztynskiego

A jeśli inne pętle - bardzo polecam połączenie fragmentu Velo Czorsztyn ze Szlakiem wokół Tatr w okolicach Kacwina, Dursztyna:

https://narowery.visitmalopolska.pl/wycieczki-rowerowe

Szy.

Edytowane przez szy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wam dziękuję koledzy. Nie no, bardzo mi pasuje ta pętla wokół jeziora. Rozumiem, że ona jest w Całości po stronie Polskiej, więc nie będzie problemu a problemem jest ta Velo Dunajec, bo łapie Słowacje? @szy gdzie zrobić start najlepiej, tj. zostawić samochód, tak mocno konkretny punkt jak można Cię prosić? Tam na takim szosowym fitnesie da jako-tako radę jechac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@omegagl, auto w Dębnie - tak jak mój ślad. Wtedy masz przeprawę statkiem w połowie i okazję na przerwę/posiłek w Czorsztynie/Niedzicy.

Fitness na Velo Czorsztyn wystarczy.

 

Zapomniałem napisać: 

w przypadku dłuższej podróży - i właśnie podczas restrykcji granicznych! - bardzo zachęcam do opcji spływu Dunajcem z rowerem - naprawdę to dużo ciekawsze niż przejazd Drogą Pienińską, w większości biegnącą mało widokowym lasem. Choć spływ to wydatek kilkudziesięciu złotych, rower płatny 15 PLN extra.

splyw-dunajcem-z-rowerem-dunajec-2020-sz

 

Szy.

Edytowane przez szy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, nie, nie. Reszta rodziny nie rowerowa. Spływ chcemy zrobić w sobotę, a na rower będę miał niewiele czasu w niedziele rano, bo muszę się wykwaterować do 11 gdzieś. To wszyscy i tak będą na mnie czekać. ps. a ten najładniejszy kawałek Velo Dunajec to który to? On właśnie przebiega przez zamkniętą teraz Słowację?

Ten statek w niedzielę często kursuje? Bo właśnie widzę, że część tej trasy przebiega przez środek jeziora i się tak zastanawiam o co kaman. W tym Dębnie jakoś jeszcze ciut dokładniej możesz to miejsce podać? Jakąś ulicę?

Tak żeby coś w nawigację (np. google map) wbić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, omegagl napisał:

 Gdzie zrobić start najlepiej, tj. zostawić samochód, tak mocno konkretny punkt jak można Cię prosić? Tam na takim szosowym fitnesie da jako-tako radę jechac?

Ale po co chcesz gdzieś zastawiać samochód? Zaczynasz tam gdzie będziesz mieszkał potem lecisz na zaporę, Łapsze, przeł Trybska, Nowa Biała, Krempachy wbijasz pod Dębno. Potem już lecisz Velo Dunajec. To najładniejsza pętelka w okolicy. Ewentualnie zaparkować przy zaporze jak by nie pozwolili w miejscu zakwaterowania. Zamknięty masz odcinek od mostu na Dunajcu w Sromowcach do Szczawnicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pojedynczo to nie wiem który najładniejszy.

Myślę że najpiękniej jest na północy J. Czorsztyńskiego, gdy widać Tatry nad jeziorem i Pieninami Spiskimi. Droga Pienińska - właśnie przez Słowację - też jest bardzo lubiana, choć - jak wyżej - myślę że wcale nie jest tak bardzo widokowa.

Nad samym jeziorem jest tak - na północy:

velo-czorsztyn-trasa-rowerowa-dunajec-20

trasa-rowerowa-na-polnocnym-brzegu-jezio

 

I na południu:

ojciec-z-synem-na-velo-dunajec-dunajec-2

velo-czorsztyn-wokol-jeziora-czorsztynsk

 

Szy.

Edytowane przez szy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczycie, że zabłądzę :( @Tyfon79 to jak to pętelka to brzmi ciekawie. Mam mieszkać tu: Hotel nad Przełomem - Noclegi w Górach - Pieniny - Sromowce Niżne (nadprzelomem.pl) to daj mi proszę, tylko na razie pierwszy punkt START który mogę wbić do google map. Jak będzie daleko od hotelu to sobie podjadę, bo mam z czasem krucho.

Bo jak pisał Szy to z Dębna miała się zaczynać Velo Czorsztyn, ale może być też ten Velo Dunajec co teraz poleciłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że tylko nie widokowy a między zamkami? Wtedy jak to ten to niby piszą co 20 min. Trochę mi w takim razie bez sensu jechać do miejscowości Dębno, skoro to od hotelu druga strona jeziora jak patrzę na mapę. Gdzieś powinienem ten samochód zostawić w okolicach Sromowce wyżne tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, bo ja też widzę, że motam. Inaczej zadam pytanie, Gdzie w okolicach miejscowości Sromowce wyżne jest szlak rowerowy Velo Czorsztyn? Gdzie tam w okolicy można zostawić samochód dokładnie. I tak, czy da się fajnie objechać to jezioro bez tegoż promu?

image.thumb.png.47f007c1dfe529847a7598ee99fab980.png

No tak? Muszę przejechać kawałek do początku trasy od hotelu, wiec nie ma sensu do tego Dębna gnać, bo i tak muszę wrócić.

i czy mogę tą trasą jakoś w całości objechać jezioro, beż tego statku/promu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedz sobie tu https://www.google.com/maps/@49.4158677,20.3199593,3a,75y,13.9h,80.93t/data=!3m6!1e1!3m4!1sdOuzXCl9P5sRJ9LyQR8oOQ!2e0!7i13312!8i6656 albo na parkingi wyżej na koronie zapory. Nie ma się jak zgubić bo miejscowości i drogi do nich są dobrze opisane. Jedynie w Nowej Białej masz odbicie na Dursztyn zamiast Krempachy lub Frydman ale W Krempachach na rynku już pisze Frydman. Jaki prom? Chłopie daj sobie spokój z takimi bzdetami. Co wybierzesz to już twoja kwestia ale mój wariant to Spisz i blisko oraz widokowo Tatry. Tego nie uzyskasz w przypadku objechania zbiornika. Zresztą  najładniejsza jest jego południowa część między Frydmanem, Falsztynem a zamkiem koło zapory. 

Powyżej tego miejsca co ci dałem w górę za chwilę po prawej jest zatoczka z kilkoma darmowymi miejscami parkingowymi. Nie liczył bym by były puste bo ludzi jest tam w weekendy zawsze w opór ale zajrzeć zawsze warto. 

Edytowane przez Tyfon79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tę trasę dookoła zbiornika już jakoś obczaiłem. A o tej co mówisz to znowu Was zamęczę :)

Wrzucisz mi taką mapkę jak ja wrzuciłem z tą "Twoją" trasą? To także jakaś pętla? Bo tak byłoby dla mnie najwygodniej.

Na dziś idę spać, dzięki i dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, decyzję podjąłem taką, że będzie to velo-Czorsztyn. Wymeldujemy się i rodzinkę zawiozę do Niedzicy albo Czorsztyna, co by sobie po zamku pochodzili a ja rundkę zrobię. Który z tych zamków jest ciekawszy do zwiedzania? Rozumiem, że wsie-radno z którego miasteczka zacznę trasę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...