Skocz do zawartości

[Pieniny] garść informacji


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Było, minęło, garstka info ode mnie, może się komuś przyda. Jeżeli pobyt w Pieninach a chcemy przejechać VELO- CZORSZTYN Ja zacząłem od Niedzicy. W google map wpisujemy "Parking zamek Niedzica" tam mamy gdzie zostawić samochód oraz jak ktoś nie ma swojego roweru, to kilka wypożyczalni jest dookoła. Najlepiej nie przeprawiać się na starcie statkiem do Czorsztyna a rozpocząć od pedałowania, bo jest makabrycznie wykańczający podjazd już po kilkuset metrach, później już jest łatwiej a na końcu statek i odpoczynek. Czy da się zgubić? Niestety tak, i ja się zgubiłem. W Dębnie trzeba wyjechać na górę na most a ja z kumpelą pojechaliśmy dalej ścieżką. Tam VELO-CZORSZTYN przeszło w VELO_DUNAJEC i dopiero jak zobaczyliśmy tabliczkę Nowy Targ 20km to nas tknęło. Zresztą zginął nam zalew, a pojawił się Dunajec. To jest jedno newralgiczne miejsce, gdzie trzeba uważać. Reszta do ogarnięcia. Kompletnie nie na się kogo zapytać, bo choć dziś "zarowerowanie" wynosiło ok 1500szt./ha to każdy był tam pierwszy raz. Jakiś miejscowy z samochodu coś nam próbował wytłumaczyć, ale mówi, że on nie rowerowy, więc nie jest pewien bla bla bla. Takież to tłumaczenie jak tej panny w filmie CK Dezerterzy. Koniec końców dojechaliśmy. Trasa naprawdę ładna, pokryta nowym asfaltem, spokojnie pod rowery szosowe. Czy to jest trasa do codziennych treningów? Moim zdaniem nie, tłoczno, gwarno. Przejazd można włączyć jako element zwiedzania całości. Takie "must have" turysty-rowerzysty. Przyznam, że dla mnie to pierwsza taka prawdziwa jazda po górkach i tu od razu ZONK Zawsze mi się wydawało, że trójblat z przodu i młynek jest kompletnie zbędny. Och jakże byłem w błędzie... Druga rzecz to bloki, tu pokazały swoją moc. Uczciwie powiem tak, że dzięki nim przejechałęm całą trasę bez schodzenia podciągając pedały. Kumpela niestety kilka razy schodziła mimo, że jest "rozjeżdżoną" osobą I trzecia sprawa, bardziej pokomplikowana to lemnondka, ja po Mazowszu non-stop na niej leżę a tu ciężko było, bo trzeba co chwilę zmieniać przełożenia. Czy coś takiego jakoś standardowo da się zamontować? SHIMANO DURA-ACE SL-BSR1 MANETKI DŹWIGNIE PRZERZUTEK KPL 2/3x11rz NA KOŃCE KIEROWNICY LEMONDKA (ctbike.pl) Wygląda, że to raczej będzie bardziej misterna operacja. Czy takie kolarzówki są gotowe (sprzedawane) z tymi cudakami? Ktoś z Was może to domontowywał? Podoba mi się to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, tego to ja Witek nie wiem. Kumpela brała rower właśnie w wypożyczalni i gość nas ostrzegał, że będzie stromy podjazd na dzień dobry. Ja podjechałem, ale jadąc z przodu na młynku a z tyłu na największej. Także w blokach. Sporo osób tam prowadziło rowery. Oczywiście, jestem tylko amatorem 50+ ale daję radę "zwykłym amatorom" Tu w Kampinosie mnie objeżdżają, ale to już prawdziwi (lub mniej) kolarze są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek, a możesz Ty, albo ktoś z kolegów co się zna na przerzutkach coś napisać więcej o możliwości montażu takowych na lemondkach? Czy jakieś wyższe grupy (elektryczne) mają np. w tych lemondakch guziki do zmiany przełożeń? Jakoś tejże wiedzy nie dane mi było łyknąć,, bo nigdy mi tu na Mazowszu ten problem nie wypłynął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już niech kolega nie będzie taki skromny, bo widzę, że często udzielasz trafnych odpowiedzi. To jak ktoś inny będzie umiał/chciał pomóc w sprawie tych manetek na lemondkach to bardzo poproszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@omegagl W przypadku przerzutek na linkę, musisz wybrać gdzie chcesz mieć zmianę biegów - jak zamontujesz barendowe zmieniarki, to logicznie - nie rozgałęzisz linki przerzutki, żeby mieć tu i tu. Więc albo to, albo to.

W przy Di2 możesz mieć dodatkowe guziki zamontowane własnie na lemondce.

https://ctbike.pl/shimano-dura-ace-di2-sw-r9150-dzwignia-manetka-biegow-satelitarna-wspinaczkowa-2x11rz.html

https://ctbike.pl/shimano-dura-ace-di2-sw-r610-dzwignia-manetka-sprinterska-na-kasete.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staropolskim podziękował kolego,

Właśnie o takim czymś myślałem, to by mi zdecydowanie poprawiło komfort życia. Sens montażu tegoż w moim już jednak leciwym rowerze jest mocno średnia, bo rozumiem, że musiałbym kupić taką całą grupę? A może i bym se kupił... Jaki to jest w ogóle rząd wielkości worka na dolary? Czy w tej grupie oprócz tych guzików do zmiany na lemondkach są też tradycyjne guziki przy manetkach? Oczywiście, tu już linek nie ma, bo są jakieś kable? Mam rower fitness (bliżej MTB) i taka tu jest linia łańcucha. Korba, kaseta, wsio idzie do wymiany? Czy są jakieś gotowe kolarki, w takie właśnie pakiecie sprzedawane? I chyba najważniejsze, jakbym maił pójść w nowy rower (bądź ciekawą używkę) to czy z takim wyposażeniem zmieszczę się w powiedzmy 10k zł? Czy w Polsce ktoś coś takiego ogarnie? Poskłada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Szymon! Zawsze warto żeby użytkownicy takie rzeczy wiedzieli. Ja oczywiście nie zrobię takich zakupów sam, bo wystarczająco motałem się z zakupem i wymiana przerzutki czy linek, czy też korby, bo na marginesie staram się robić to sam. Co prawda nie wchodziłem zimą na forum, wiec nie mam jakoś pojęcia o nowościach, ale przez skórę czuję, że to mnie przerośnie. Potrzebuję któregoś kolegę, który już w odpowiednim wątku takie rzeczy łopatologicznie wytłumaczy. Wtedy dopiero można dokonać zakupu i próbować to złożyć w całość. Jednak tu już widzę trzeba mieć wiedzę, bo to nie jest odp na pytanie "potrzebuje super BMX za 1500zł" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...