Skocz do zawartości

[Narzędzia] Przymiar do łańcucha


Rekomendowane odpowiedzi

Witam od pewnego czasu nurtuje mnie jedno pytanie, oprócz ceny czym się różnią tak naprawdę te przymiary? Czy ktoś robił porównanie jeśli chodzi o dokładność pomiaru? Jeśli jest różnica w najbliższym czasie kupuję lepszy przymiar. Czy jest znaczny błąd pomiaru tanim a tym droższym i czy warto dopłacić do lepszego mając droższy łańcuch w rowerze ( pow. 100zł):

nr. 1 Posiadam taki

https://allegro.pl/oferta/prox-yc-503-przymiar-do-pomiaru-zuzycia-lancucha-9680881673

nr. 2

https://allegro.pl/oferta/przymiar-zuzycia-lancucha-miernik-unior-unr-1644-4-9070122658

nr. 3 Myślę o zakupie tego:

https://allegro.pl/oferta/precyzyjny-przymiar-do-lancucha-unior-1643-4-10643442290

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją przygodę z rowerami zaczynałem z tanim przymiarem (coś jak ten pierwszy tyle, że inna firma). W rowerze 3x10 było znośnie. Przy 2x11 wyglądało ok i nic nie wpadało. Jednak okazało się, że przymiar nigdy nie wpadnie, bo jest wykonany ze zbyt grubej blachy i po prostu się nie mieści. Jak się domyślasz napęd do wymiany w całości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymiar jest potrzebny jeżeli masz kilka rowerów albo jeździsz na kilka łańcuchów i myli Ci sie który założyłeś i który ile przejechał a nie chce Ci sie powiesić ich na gwoździu i porównać wyciągnięcia. Albo zmieniasz koła z kasetami, korby i chcesz wiedzieć który łańcuch do której kasety i korby. Normalnie rotując łańcuchy przymiar potrzebny jest tak tylko z ciekawości żeby wiedzieć kiedy mniej więcej trzeba kupić nowy komplet. 

Ja mam ten najtańszy i sprawdza się doskonale - łańcuchy zużywają się w miarę równo i jak wpada już dawno 1.0 to game over z całym napędem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego wypasionego Uniora i jest całkiem fajny pod kątem samego pomiaru, ale coś mi się z jego podziałką nie zgadza. 
Dziś sobie z ciekawości pomierzyłem go suwmiarką (0,03 dokładności) i wyszło coś takiego: 0 - 119,47 mm; 0,25 - 119,60 mm; 0,5 - 119,84 mm; 0,75 120,07 mm i 1% -120,60 mm.
O ile zakładamy, że "0" się zgadza, to i 1% jest ok, ale środek z wyliczenia matematycznego już tak średnio. 0,75% na kółku to po mojemu dopiero 0,52%.
W sumie to też by mi to pokrywało się z obserwacjami i porównaniem z innym przymiarem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po przemyśleniach postanowiłem kupić przymiar do łańcucha marki Unior 1644/4. Posiadam też taki bike hand za 7,50 zł kupiony przy okazji zamówienia innych rzeczy. Test zrobiłem na łańcuchu który ma zrobione 1700 km (kmc x10el). Poszedł najpierw przymiar bike hand który pokazał że łańcuch jest w granicach 0.3 wyciągnięcia. Następnie unior i tutaj przymiar pokazał 0,5 wyciągnięcia. Wnioski z tego wyciągam takie że ten tańszy jeśli zbliża się pomiar do wartości 0,75 lepiej wymienić łańcuch na nowy ze względu na błąd pomiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...