Skocz do zawartości

[​opony] Jakie opony do lekkiego trailu i XC


Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem.. 

Mam dwa komplety kół do xc jeden DT drugi mavic , ten drugi zakładam jak mnie weźmie na wycieczkę po tatrach, w sensie wyżej ..to rozwiązanie się sprawdza jak dla mnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barzo 2,25 ma 56mm. https://biostern.abstore.pl/opony-mtb-vittoria-barzo-g2-0-29x2-25-cz-bez-tlr,c106,p4094,pl.html https://biostern.abstore.pl/opony-mtb-vittoria-barzo-g2-0-29x2-35-cz-bez-tlr,c106,p6691,pl.html Wystarczy w zupełności, jest pancerna.

Ale jak szersze i z jeszcze grubszymi ściankami to w każdym rozmiarze 2,25, 2.35, 2,60 https://www.bike-discount.de/en/buy/vittoria-e-barzo-29-tnt-graphene-2.0-folding-tyre-1026882

Edytowane przez wkg
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Gradory napisał:

wkg, pierwsza beżowa, a druga do elektryków, ale rozumiem, że nie czas na wybrzydzanie. Beżowej nie zdzierżę. 😏

Ależ oczywiście, że to świetny czas na wybrzydzanie ! Proszę uprzejmie: https://biostern.abstore.pl/opony-mtb-vittoria-barzo-g2-0-29x2-25-zwijana-tnt,c106,p4169,pl.html

Generalnie XC-TLR to tubeless ready a TNT to Tube no Tube - tak to dziwacznie nazywają. Te TNT (czarne) mają wzmocnione ścianki boczne co może być przydatne na beskidzkich, ostrych kamieniach choc mi i TLR świetnie dała radę Jak i Saguaro :). Ale TLR tez jest pancerna i się świetnie mleczy, wstrzeliwuje sie na Mavicach i na DT bez żadnych kompresorów - normalną pompką nożną. 

Ta "e" to w ogóle nie wiem o co chodzi bo ma dokładnie takie parametry jak TNT. Pewnie uznali, że jest tak mocna, że może być "e" :D

Tak wogóle to Vittoria ma tu spory funclub - ze względu na jakość tej opony. Może nie jest najlżejsza ale jakość jest pierwszej próby. 

 

1 minutę temu, Kemusi napisał:

Te do elektryków ,to taki trochę  pic.. ;) 

Uprzedziłeś mnie :)

Edytowane przez wkg
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale której ? Co do tej Barzo - żeby nie było tak słodko - jest bardzo wytrzymała, świetnie się wrzyna, układ klocków na obwodzie sprawia, że nie jest tak wolna jakby na to wskazywała jej spora terenowość, dobrze trzyma bocznie (choć nie tak jak Saguaro) i świetnie się oczyszcza. Ale jest dosyć twarda - ma mniej nacięć na klockach niż na przykład Rocket Ron i chyba twardszą gumę stąd nie jest idealna na mokre, śliskie kamienie. Ale za to mam wrażenie, że w piachu mniej rzuca na boki - idzie jak przecinak. Nie wiem, może to tylko sugestia. No i nie znika w oczach. U mnie na przedzie już 10 tkm a jeszcze sa widoczne nacięcia na klockach na obwodzie.

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chyba nie bardzo, to taka opona w terenie najwyżej na tył. Lekkie XC, szutry - świetna ale odrobina błota, mokrej ziemi, liści, nie daj Boże glina - zapycha się i kłopot. Saguaro to samo.

Intuicja mówi mi, że na tył Barzo może być dla kolegi zbyt agresywna - to opona do bardzo agresywnego XC i jednak swoje opory toczenia - szczególnie na twardym ma. Zacząłbym od założenia jej na przód, może być i w 2,35. Tył to już co kto lubi. Ja jeździłem w zeszłym roku na Peyote i póki była nowa lub prawie nowa to trzymała jak głupia. Liście na mokrym, miękkim przebijała na wylot :D Niestety zniknęła w oczach. Chyba zacząłbym od Mezcala z tyłu jednak. 

No i single singlom nie równe - te w Świeradowie można na crossowej 38 mm jeździć.

Ja bym zaczął od pytania co się dzieje z dotychczasowymi oponami - szczególnie z tyłu. 

 

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim,

Temat mi się pokazał przypadkiem w wyszukiwarce i postanowiłem się odnieść. Autorze tematu, śmiało możesz brać 2.4 cala opony. Skupił bym się na sztywności bocznej opony, by jej nie składało przy skokach, dropach - no chyba że ważysz 60kg. Tak więc skreślił bym z listy Continental Cross King, nawet jako oponę napędową. Jeśli Maxxis, to tylko najbardziej miękką mieszankę 3XR, jeśli zaś Schwalbe to znowu, najbardziej miękka mieszanka. Hutchinson ma w ofercie wersje opon "hardskin" co jest też super opcją bo opona zachowuje sztywność a jednocześnie guma jest miękka. 

Lepiej dać bardziej agresywną oponę na przód, mniej agresywną na tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wkg napisał:

świetna ale odrobina błota, mokrej ziemi, liści, nie daj Boże glina - zapycha się i kłopot.

Nie no, trochę błota nie sprawia Mezcalowi problemów, liście tez niekoniecznie. Beskid Śląski z racji wszędobylskich kamieni rzadko daje możliwość wpakowania się po kostki. Natomiast w innej miejscówce może być gorzej. Na takie mam Barzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 3.05.2021 o 23:16, Gradory napisał:

wkg, pierwsza beżowa, a druga do elektryków, ale rozumiem, że nie czas na wybrzydzanie. Beżowej nie zdzierżę. 😏

Barzo to trochę kotwica jednak ale faktycznie zakładasz i zapominasz na tak długo aż bieżnik nie zniknie.

Przyjemniejsze do jazdy po każdej trasie jaką znajdziesz w TPK będzie nobby plus racing ralph, tylko musisz zawsze mieć gdzieś z tyłu głowy, że snake napędowej to nic nadzwyczajnego będzie.

Edytowane przez radziuGD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barzo kotwica przy NN ? :) Lżejsza (choć niewiele), lepiej się toczy no i jakość ! A o legendarnej jakości RaRa to radzę najpierw poczytać w archiwum. Jeżeli już ze Schwalbe to Rocket Ron na przód - koniecznie SS.

Snake na mleku ? Dobra opona z dętką ?

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...