Skocz do zawartości

[korba] Shimano Deore FC-M590


Olszii

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Naprawdę Cię przepraszam za wszystko co napisałem - pisze - i napiszę w przyszłości jak Ci to w jakikolwiek sposób ujmuje czy tam jakkolwiek niepozytywnie wpływa na  Twoją osobę. Ale wydaje mi się że jesteśmy na tyle dorośli abyśmy mogli o wszystkim rozmawiać otwarcie i dogadywali się jak ludzie. Naprawdę musisz mi wybaczyć że nie czytam Ci w myślach i nie napisałem tego co byś chciał.

Co by nie było dzięki wielkie za link, pisałem już wcześniej do tej osoby - sprzedana za 150zl z suportem, aczkolwiek nie rozumiem dlaczego dalej ogłoszenie mu wisi...w sumie to na podstawie tego ogłoszenia zaproponowałem Ci kwotę za Twój sprzęt ( którego nie widziałem / o którym nic nie wiem o jego stanie itd.) także przyjąłem że jeżeli odejmiemy cenę za suport to nam wyjdzie coś w przedziale 120zl...No chyba że posiadasz do tego suport który byłby kompatybilny z tym co mam ( Ideal VSR Comp) to jak najbardziej też byłbym zainteresowany.

Także nie obrażaj się , podeślij zdjęcia przedstaw jakąś swoją cenę, a może się kurde jakoś dogadamy. 

Pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez Olszii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och wreszcie ! I właśnie o to chodzi ! Napisałeś coś konkretnego. No ale ja podziękuje bo za 400 zł to mogę mieć XTR M970.  FC- M542 za 140zł.

Swoją drogą nowa chodziła za 3 stówy FC-M590 :D  a na alledrogo po historiach widziałem ze po 139zł sprzedawali używane, ja jestem osobą faktu a Ty widzę swojej opinii :) każdy ma swój pogląd na ten piękny świat :D  

https://www.rowertour.com/p/17918/shimano-fc-m590-korba-deore-czarna#rozmiar-44x32x22-175mm - jakiś pierwszy lepszy link który wygrzebałem

Także wiesz, każdy ma swoją cenę co absolutnie szanuje, niejednokrotnie w życiu widziałem sytuacje w których części używane sprzedawano drożej niż jako nową w sklepie. Jak wspomniałem, każdy wycenia to według własnego uznania- szanuje. Aczkolwiek nie jestem zainteresowany zakupem w takiej kwocie.

Dzięki wielkie za zainteresowanie, czekam na mam nadzieję nowe propozycje :) 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę, się, ze wyjaśniliśmy. Znasz mój dolny próg ceny sprzedaży, ja znam Twoje możliwości. Można się rozejść.

Kupuj z wygrzebanego linku, śmiało. Masz dobrą cenę, co może pójść nie tak 😅

Obserwuje korby m590 już dobry rok i one w bdb stanie z praktycznie nowymi zębatkami nie schodzą poniżej 250 zł. Ale masz przecież z suportem za 150 zł wytargowane, nad czym się tu zastanawiasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olszii, jak kupujesz używaną korbę, to zorientuj się przy okazji czy są dostępne zębatki i ile kosztują. W końcu kiedyś trzeba będzie wymienić nowe, a im droższa korba, tym droższe zębatki i im starsza, tym trudniej może być je potem znaleźć. Czasem można się potem zdziwić. W XTR-a to już szczególnie bym się nie pchał przy ograniczonym budżecie.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q_u napisał:

Cieszę, się, ze wyjaśniliśmy. Znasz mój dolny próg ceny sprzedaży, ja znam Twoje możliwości. Można się rozejść.

Kupuj z wygrzebanego linku, śmiało. Masz dobrą cenę, co może pójść nie tak 😅

Obserwuje korby m590 już dobry rok i one w bdb stanie z praktycznie nowymi zębatkami nie schodzą poniżej 250 zł. Ale masz przecież z suportem za 150 zł wytargowane, nad czym się tu zastanawiasz?

Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem co napisałem...."sprzedana za 150zl z suportem, aczkolwiek nie rozumiem dlaczego dalej ogłoszenie mu wisi..." i proszę już skończ :) 

@nakata bardzo dziękuję Ci za rade. Właśnie chyba XTR'y trochę mnie przerastają w utrzymaniu także dlatego szukam nawet poniżej XT, takie Deorki były by dla mnie idealne. Jest dużo ofert na octalinki i to za małe pieniądze, ale jednak kurde wolę chyba HTII. 

Jak nic się sensownego nie wykreuje to chyba zdecyduje się na to FC-M542...w sumie to jest niemal to samo co M590 z tego co czytałem, tyle że M590 jest ładniejsza :D 

https://www.olx.pl/d/oferta/shimano-deore-fc-m542-korba-CID767-IDJGxoW.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=0 - co myślisz @nakatao stanie zębatek ? Jakoś na przyszły sezon bym odłożył na pełną wymianę z całym napędem z nadzieją że te by ten sezon przeżyły :D 

2 godziny temu, chudzinki napisał:

 

hahahahaha dobre :D kurde a jaką alternatywe mogłbym tutaj zaaplikować ? bo znalazłem jeszcze sporo fajnych zestawów ale na Octalink :P kurde abym zaraz tutaj nie rozpętał wojny Octa vs HT... :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Olszii napisał:

jaką alternatywe mogłbym tutaj zaaplikować ?

Gdyby mogło być trochę bardziej miękko to https://biostern.abstore.pl/korby-tarcze-i-suporty-fc-m6000-10rz-40-30-22t-175mm-deore,c68,p2348,pl.html. swietny stosunek cena/jakość. No, ale to 9% bardziej miękko niż masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że to bardzo ciekawa propozycja. A Jak to by się miało do 3x9 ? Bo kurde różnie zdania słyszałem i nie mam pojęcia jaka jest już prawda... Generalnie chwilowo mam krótką trasę w której mam jakieś 15km lasów z ciekawymi wąwozami , mieszaną z 10/12km twardej nawierzchni na promenadzie gdzie lubię poganiać za wolniejszymi kolarzami  aby się dobić w powrocie do domu :D tak staram się utrzymywać proporcję 40% twardo do 60% miękko :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Olszii napisał:

https://www.olx.pl/d/oferta/shimano-deore-fc-m542-korba-CID767-IDJGxoW.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=0 - co myślisz @nakatao stanie zębatek ? Jakoś na przyszły sezon bym odłożył na pełną wymianę z całym napędem z nadzieją że te by ten sezon przeżyły :D 

Ogłoszenie nieaktualne, nie widać już zdjęć, a z oceną stanu zębatek to ja sam mam problem, o ile nie widać ewidentnych oznak mocnego zużycia w postaci zadziorów albo "zębów rekina". Jest za to specjalny wątek na forum i na pewno jacyś dobrzy ludzie pomogą:

 

Nie mam doświadczenia z Octalinkiem, ale o HT2 mogę powiedzieć, że jest ok. Jeżdżę na M552, M610, M6000 i nie miałem nigdy żadnych problemów z tym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Olszii napisał:

Powiem szczerze że to bardzo ciekawa propozycja. A Jak to by się miało do 3x9 ?

A wprost. Ja na korbie 2x10 jeździłem długo z łańcuchami jedenastkowymi, rozstaw blatów jest ten sam. To korba klasy XT lub SLX bo drążona, teraz podobno nawet niektóre SLX są pełne. A waga tej korby taka jak https://biostern.abstore.pl/korby-tarcze-i-suporty-fcm8000-40-30-22-175mm-11rz-b-loz,c68,p3597,pl.html - to ta sama konstrukcja. 

Te FC-M590 chodza używki po jakiś chorych cenach https://www.ebay.de/itm/265032184117?hash=item3db5263135:g:E5kAAOSwCh5ffiON Poobcierane od buta, to nie przeszkadza ale dac 200 za starego trupa to lekka przesada. Po wymianie blatów wyjdzie znacznie drożej niż nowa drążona FC-M6000

Edytowane przez wkg
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe jak się rozjuszyła rozmowa :D @nakata jednak pójdę za Twoją opinią i trzymam się HT II  :D  oczywiście nie ujmując Octalinkowi ani kwadratowi czy ISISowi :D @wkg bardzo dziękuję za informację,  kurde chyba FC M6000 jest niezłą propozycją, jest to świeższa konstrukcja, łatwiej do niej coś dokupić itd. Ale myślę że dam sobie jeszcze drobną chwilę może ktoś jeszcze coś wygrzebie z czyszczenia garażu jakąś przyjemną korbę na HT II co leży niepotrzebna  :) jak nic się nie pojawi to wszystko wskazuje na M6000, tylko się zastanawiam czy nie będzie mi trochę brakowało do twardego, ale nie chcę wyjść na jakiegoś wybrednego buca co nie ma pieniędzy i jeszcze wymyśla  :D  aczkolwiek co do tych cen to już aż szkoda coś pisać, po prostu jakiś meksyk z tymi starszymi konstrukcjami :D ale tak jak piszesz... lepiej kupić coś sprawdzonego niż później trupa rehabilitować i wyjdzie na te same pieniądze...Także ja pracuje nad zwiększeniem budżetu do rangi M6000 a w międzyczasie będę trzymać rękę na pulsie czy by się jakaś zacna używka nie trafiła :D tak się zastanawiam. bo kurde dobrze by było wymienić resztę napędu pod nową korbę ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Olszii napisał:

nie chcę wyjść na jakiegoś wybrednego buca co nie ma pieniędzy i jeszcze wymyśla 

Ludzie się dzielą na takich co pieniądze mają i na takich co  pieniądze wydają :) Wstyd to jest przepłacać. 

4 minuty temu, Olszii napisał:

dobrze by było wymienić resztę napędu pod nową korbę ?  

A jaką kasete masz z tyłu ? To rower 26 cali ? 

Reszta napędu o której wie korba to tylko łańcuch.

Edytowane przez wkg
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Panowie, kończymy offtop w temacie. Dział giełda nie służy do uzewnętrzniania swoich poglądów, jeśli autor ma życzenie może założyć temat do dyskusji w odpowiednim dziale.

Wątek otwieram w celu przekazania ciekawych propozycji autorowi. :)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bogus92 bardzo dziękuję za reakcję i otwarcie :D 

wracając: hehe co racja to racja :D ten rowerek co mam to dokładnie ten

https://www.idealbikes.net/?section=1737&language=en_US&itemid1494=1857&detail1494=1

 ale aktualnie mam widelec zmieniony oraz opony i korbę mam jakąś taką starą Shimano SIS na kwadrat przy czym to działa jakby miało się zaraz rozpaść drugie przełożenie to tragedia 🤣 reszta to tak jak podaje producent :D także teraz idealnie będzie wiadomo jaką mamy bazę pracy do dobrania korby :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...