Skocz do zawartości

[Amortyzator] Cross/Gravel NRX vs Paragon vs Vogue


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam czegoś do szwendania się po drogach i bezdrożach na crossie zrobionym na gravela.
Obecnie siedzi tam wysłużony Suntour NCX D-LO Air 63mm. Od początku chodził w moim przekonaniu mułowato, a teraz po niecałych 25k km (huh, trochę zleciało od końcówki 2014) i może jednym serwisie, bardziej przypomina sztywny widelec niż amortyzator, no może nie licząc luzów na goleniach ;)

Chcę przede wszystkim coś działającego i w miarę możliwości lżejszego.
Skok mniej więcej ten sam, nie wiem czy jest sens pójście w 75mm, obawiam się czy geometria się już za bardzo nie popsuje (rama Accent Shannon 2007, kąt główki 71° przy długości widelca 440mm).
Dobrze jakby miał standardowe mocowania pod lampkę i błotnik.
Stery zwykłe 1 1/8".
Mocowanie pod hamulec tarczowy.
Koło jest pod standardową oś 9mm (?). Jak są jakieś adaptery ze sztywnej osi, to można rozszerzyć wybór, jak z boost 110 można to samo zrobić, to nawet lepiej.
Musi być czarny.

Zbyt dużego wyboru nie ma, a i z dostępnością tak sobie:

- RST Vogue - mniej więcej wiem czego się spodziewać w działaniu, bo mam M29 na tych samych technologiach, bez szaleństw ale działa, trochę gorzej z trwałością, bo 2x zgubiłem pokrętło regulacji tłumienia powrotu, 2x się zeszczał (być może sprawy powiązane), obecnie po 20k km jeszcze jakoś działa i na razie na miasto wystarcza, problem z dostępnością

- Suntour NRX S-rlr Lite - mam obawy co do działania, jeżeli chodzi tak samo jak NCX D to odpada, z dostępnością też tak sobie lub wersje tapered

- RockShox Paragon Gold - jeżeli kultura działania podobna do Recona (prawdopodobnie silver) 120mm to wydaje się niezłą opcją, z tego co widzę na razie dostępny od ręki

 

Jeżeli chodzi o koszt, to okolice 1300zł są akceptowalne, powyżej 1500zł musiałbym się zastanowić drugi raz. Jak da radę taniej to nie będę narzekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, kipcior napisał:

Zrobiłeś jeden serwis przez 25kkm? Grubo :) A może zapytaj u Activii czy da się to uratować i sprawić, żeby działał? Nie wiem czy cenowo ma sens ale może.

Siedział w rowerze na miasto, jeżdżony cały rok, nie było kiedy zrobić ;)
Nie widzę sensu pakowania w niego pieniędzy, wydam przynajmniej połowę, jak nie tyle samo co kosztował (po przecenie 400 z haczkiem), a i tak nie będzie działał lepiej niż za nowości. Luzy skasujesz ale kultury tłumika raczej nie poprawisz.

@leejoonidas
Ciekawy pomysł, choć nie wiem czy to się dobrze wizualnie zgra.
Są jakieś w tych rozmiarach z otworem/gwintem na podkowie na śrubę błotnika/lampki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Trochę czasu zleciało na decyzję i serwis (nie ma to jak brać się za takie rzeczy w środku sezonu).

Koniec końców padło na Paragona.
Za dużo komentować nie ma za bardzo co - działa tak jak powinien działać amortyzator, nawet po bruku jest w miarę ok. Muszę tylko pamiętać, że to nie jest 120mm jak w drugim rowerze i się jednak trochę hamować w lesie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...