Skocz do zawartości

[Licznik] Garmin Edge


Krzysiek1985

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, KSikorski napisał:

Są w zasadzie jakieś porządne urządzenia nastawione na nawigację, nie na funkcje treningowe? 😄

Nawigacje samochodowe i turystyczne. I oczywiście google maps. Nawet korki pokazuje :)

Te dedykowane rowerzystom mają funkcje dedykowane rowerzystom - kompromis polega na wielkości ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to jest trasa rowerowa ? Dla szosowców asfalty, dla XC po lokalnych maratonach czy dla turystów z zabytkami czy dla jeszcze kogoś innego takie z małym ruchem samochodów w wybranym oknie czasowym ? Czy dla narwańców z fajnymi dropami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Mio mózg działa tak że w trybie Mtb na dłuższej  trasie zamiast pojechać z A do B 600 m po lokalnym asfalcie znajduje punkt C np na prawo 500 metrów i robi się na mapie 1000 m zębem piły przez miedze porosłe olchą, które nie istnieją.

w trybach „nie mtb” podobne wycieczki i odbicia ciągną w stronę wykrytych dróg rowerowych które są w pobliżu i robi się kilometry krajoznawcze aby je poznać ( nie ma guzika - najkrótsza droga do celu, fajnie szczególnie po ciemku i końcem baterii)  

generalnie chyba każda nawigacja wymaga testu oswojenia i nauczenia,  i może dać radę jeśli ją opanujemy, i np nastawimy w domu przebieg trasy.... Mio było dla mnie lekcją o co w tym wszystkim chodzi, nie miało w Polsce poważnego przedstawiciela, który jest zainteresowany klientem i produktem. ( czytaj pełne olanie, sprzęt dwa razy w serwisie ) Generalnie można ją jednak nazwać niestety „rowerową” :) to taka wersja nawigacji przygodowej  po prostu ....i czepia się kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co opisujecie to nie jest wina nawigacji a map. Nawigacja korzysta z map I na podstawie profilu wyznacza trasy   Garmin tu naprawdę robi niezła robotę ale nie wszystko wie i ciężko ho nauczyć swoich preferencji.  Szczególnie źle sobie radzi z trasami gravelowymi.  No bo jak znacie teren to wiecie że tą dolinką przejedziecie ale tamta to ma kamieniste 18% I dwa bagna.... w nawigacji obie to taka sama scieżka. 

Mapy komota są niezłe ale w wielu miejscach władował mnie na minę. Po prostu droga była zupełnie wirtualna. 

Tak samo garmin dla szosy dosc dobrze omija jesli ma jak ruchliwe szosy. Ale nie wie np że drogą 794 ze Skały do KRK jedzie się parszywie a kierowcy tam dostają bzuma.  Kilka innych tej samej kategorii w okolicy jest spoko ale ta....  znam takich którzy porzucili kolarki przez tą drogę.  Tego wam garmin nie ominie mimo że się da.   Ale co do zasady naprawdę dość zacnie sobie radzi z wyznaczaniem trasy I nie często wpuszcza na minę. No i raczej nie robi dziwnych zeczy.   Za to uparcie prowadzi po ddrkach co w mieście nieznanym potrafi mocno utrudnić ogarniece przejazdu jeśli ddrka jest po polskiemu raz lewą raz prawą... 

Tak że garmin zdecydowanie jest nawigacją rowerową i profile są pod rower.  Mapy garmina też tarasują zdecydowanie pod rower. 

Jak chcecie na kompie to jest brout

Tam można sobie samemu zrobić profil do nawigacji i nauczyć się jak to działa. Wtedy już tylko dokładność mapy będzie decydować o skuteczności nawigacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdą nawigację przed zakupem warto przedyskutować z prawdziwym jej posiadaczem, który zjadł na niej zęby... Nawet jeśli oznacza to spotkanie z kimś z innego miasta czy zakątka Polski... trzeba skonfrontować własne oczekiwania z rzeczywistością...

Ja się sparzyłem, a nie tyle mapy, a złe oprogramowanie i za słaby procesor w moim urządzeniu do tego stopnia mnie wkurzyły, że nie sprzedałem swojej nawigacji nikomu godząc się z wyrzuceniem pieniędzy w błoto. Bo po prostu nikomu nie życzę takiego szmelcu i wstyd to puścić dalej.

Najgorsze jest to że nie mogę zgłosić błędów i liczyć na aktualizację np za rok... Kompletnie bez sensu.

Normalna, tania nawigacja samochodowa radzi sobie dużo lepiej, i reaguje na zmiany trasy płynnie... Rowerowe urządzenia też tak powinny działać, a nie było tak w moim przypadku.

 

trzeba zwracać uwagę na ergonomię i pudełeczka na kierownicy i samego menu, oraz wyświetlania mapy - i wybrać opcję najlepszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...