Skocz do zawartości

[Licznik] Garmin Edge


Krzysiek1985

Rekomendowane odpowiedzi

520, 520+, 530 są raczej dla kogoś, kto nie potrzebuje rozbudowanych funkcji nawigacyjnych (a najlepiej to wcale ich nie potrzebuje), brak dotyku, mała pamięć w 520

820/830 - jeśli nawigacja jest istotnym czynnikiem to wybór spomiędzy tych dwóch, obydwa dotykowe, 830 trochę szybszy i z lepszą baterią

Sam mam 820 i na moje potrzeby ok, jak na razie więcej nie potrzebuję. Jeśli miałbym kupować nowy to 830. Uważam, że różnica w cenie pomiędzy 530 a 830 jest zdecydowanie warta dopłaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Mihau_ napisał:

530 są raczej dla kogoś, kto nie potrzebuje rozbudowanych funkcji nawigacyjnych

Ale czego mu brakuje względem 830?  Nawigacja po adresie to nie jest chyba najistotniejsza zecz. Nawiguje 530 i nie narzekam bardzo.  Ostatnio w sklepie bawiłem się 830. Fajny ten dotyk... poczym sprzedawca dał go pod kran...  No niestety już obsługiwanie stało się bardzo trudne.  

530 całą zimę że mną latała i nawigowała mimo dwóch par rekawiczek. Tak samo w deszczach nie ma problemu. Tak, przeklikiwanie bywa upierdliwe ale jak porównam to z mokrym ekranem 830 to 530 poprostu działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 830 można obsługiwać klawiszami ? Tzn zmieniać skalę i przesuwać ekran ? Bo 530 fakt, działa (jak mu się zachce zaimportować segmenty :D ) ale zmiana skali podczas jazdy to po prostu horror :( Ja w ogóle klawiszy w 530 używam tylko do włączania i wyłączania.

No i rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale 830 daje opcje wgrania kursu np z komota czy stravy bez przerywania aktywności? 

 Z tym dotykiem to niestety działa jak nie leje.   Mokry jest IMO  dużo bardziej upierdliwy niż przyciski. Ciężko mi sobie wyobrazić z taką precyzją zmianę trasy w czasie jazdy w deszczu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że tak można dorzucać w nieskończoność ale pomyślałbym nad: https://www.bike-discount.de/en/buy/garmin-edge-530-mtb-bundle-gps-bike-computer-871540

Standardowo z garminem przychodzi słabe mocowanie na gumkach. Solidny chwyt jest o wiele pewniejszy. Pewnie można kupić sam uchwyt na ali. Do tego pilot - fantastyczna sprawa, umożliwia łatwe przełączanie między ekranami bez odrywania dłoni od kierownicy. A tych ekranów szybko zrobi się sporo. Pzrełączanie przyciskami jest o wiele mniej wygodne szczególnie, gdy gonisz po krętej ścieżce między drzewami. Czujnik prędkości opcjonalny - w lesie, tunelach GPS pokazuje dziwne rzeczy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie :( Umożliwia przewijanie do przodu i do tyłu, laps (okrążenia) oraz zatrzymywanie i włączanie licznika. To drugie potrzebne jeżeli nie chcesz kożystać z autopauzy czy np. nie chcesz nagrywac początku trasy koło domu. Jeden z przycisków jest konfihurowalny ale nie testowałem tego dokładnie, trzeba by doczytać w instrukcji jak go można zaprogramować (to chyba ten od zatrzymywania).

Ja kupiłem tego pilota w pakiecie i długo nie używałem ale jak go zainstalowałem - rewelacja ! No, chyba, że nie przewijasz ekranów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wziąć jakiegoś Garmina z serii 30, ja ma być taniej to lepiej wziąć Wahoo Bolt niż Garminy z serii 20. Jak chodzi o prędkość działania, intuicyjność menu i długość pracy na baterii to seria 20 to porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...