Skocz do zawartości

[Reba RL] jak powinna być podłączona linka od combolocka?


Clip

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem wczoraj rower. Amortyzator chodzi dziwnie ciężko, mimo że ciśnienie poniżej mojej wagi, do tego combo lock nie specjalnie zmienia jego pracę.

Pytanie czy to pokrętło jest dobrze ustawione?

Pozycja otwarta, kropka na 17.00, pozycja zamknięta kropka na 19.00

Czyli tak jakby to było obrócone o 90stopni.

Jak to wygląda u Was?

 

otwarte.jpg

zamkniete.jpg

Edytowane przez Clip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to rockrider to miałem do czynienia z xc900s i tam blokada amortyzatora jest tak skonstruowana, że moim zdaniem nie da się tego poprawnie wyregulować by jakkolwiek działało.

Tam powinna być baryłka do regulacji napięcia linki na pancerzu, zamiast elementu kompensującego ze sprężyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ustawienie tej kropki nie ma znaczenia jeśli chodzi o działanie blokady. Kapsel da się ustawić w wielu pozycjach i będzie tak samo działał. Kwestia pozostaje taka, żeby przy pozycji otwartej linka nie naciągała już blokady.

A blokadę w RR Combolock bez problemu da się wyregulować, miałem i problemów nie było. Tylko z powodu kiepskiej ergonomii tej manetki zmieniłem na fabryczną RS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

byłem wczoraj w decathlonie poprawili mi kapsel i blokada działa.

Ergo ktoś to źle skręcił na etapie składania roweru.

Teraz kropki na kapslu są zgodne z tymi na golenii.

Kropki pewnie nie mają znaczenia ale obrócenie całości powodowało że linka była albo luźna albo bardziej luźna ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Odkopię temat, bo właśnie nabyłem drogą kupna tego bialego rockridera i zgłębiłem ten problem  boleśnie. Otóż Decathlon zachwala 3- pozycyjną blokadę Combolock   ALE:  Problem w tym, że Reba RL jest dwupozycyjna. (Motion Control albo otwarty, albo zamknięty.) Tylny MANITOU ma rzeczywiście 3 wyczuwalne pozycje blokady.  Więc cwany projektant roweru na lince blokującej widelec zamontował "gadżecik ze sprężynką w środku". Gdy obracamy manetkę blokady, ta sprężynka kompensuje brak trzeciej pozycji w widelcu. Rzecz  w tym, że działa to czasem wujowo - czyli tak:  gdy manetka odblokowana (na "1") mamy miękkie oba amortyzatory, na "2"  widelec sztywny a Manitou średni a na "3" widelec znowu miękki a damper twardy maksymalnie. No to wracamy manetką na "2" i tył mięknie, ale Reba pozostaje sztywna. To wkurza właściciela, który wali do serwisu. Serwis sklepowy  wysyła rower do centralnego serwisu. Za 2 tygodnie rower wraca czasem działa lepiej a czasem wcale nie lepiej  itd itp. (Sam tego nie przeżyłem, ale historia była na jakimś hiszpańskojęzyczny forum opisana.) Problem w tym, że sprężynka w opisanym powyżej gadżeciku powinna kompensować brak 3 pozycji blokady widelca, czyli powinna się ściskać (co pozornie wydłuża pancerz linki blokady widelca) gdy przechodzimy z "2" na "3" ,  a ona jest dość miękka i ściska się już czasem przy przejściu z "1" na "2". Przy powrotnym obrocie  manetką sprężynka również rozszerza się nie zawsze, wtedy kiedy projektant sobie to zamarzył. 

Ja osobiście odkręciłem tą linkę z widelca wyciągnąłem z pierwszej części pancerza obróciłem ten gadżet ze sprężynką o 180 stopni i po ponownym przeciągnięciu linki i 50 próbach regulacji jej naprężenia  udało mi się uzyskać taki efekt: manetka na "1" = amory odblokowane, manetka na "2" przód twardy tył średni, manetka na "3" oba amory twarde. I to jest maksimum przewidziane przez konstruktora i przemilczane w reklamach i różnych dostępnych w necie "testach" tego roweru.

AMEN ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to działało tylko przez pierwsze dwa dni, jak zacząłem przy tym grzebać to zostało tak że tył działa jak powinien 3 stopnie mają być i są a reba na otwartej i półotwartej jest odblokowana i pracuje tak samo a na zamkniętej jest zamknięta i sztywna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...