Skocz do zawartości

[hamulce wymiana] Trek Domane AL 2


mawof

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć @mawof chciałbym się podpiąć do tematu i podpytać z którego roku masz domane? Tez się zastanawiam nad wymiana hamulców, mam rocznik 2019 (model 2020) i po dokładnym wymierzeniu wg schematu powyżej zasięg ramion u mnie wynosi 49-50mm, czyli teoretycznie kazdy hamulec powinien wejsc. 
Zastnawiam się czy to zostało w którymś roczniku poprawione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, wiesz co ja w sumie nie wiem ktory to rocznik :). Kupiony w 2021, bez tarcz wiec chyba bedzie produkcja 2020. U mnie tez tak bylo. Wygladalo ze podejdzie, Trek oficjalnie powiedzial ze podejdzie, sklep gdzie kupilem tez powiedzial ze podejdzie. Ale rzeczywistosc pokazala ze nie podejdzie :). No ale co zrobic. Plus jest taki ze te koszyczki co kupilem sa spoko i dobrze daja rady. Ogolnie nie spodziewalem sie ze takie „jaja”, no ale co zrobic :/. Chce sie jezdzic i cos zmienic to w dzisiejszych czasach musisz sie liczyc ze cos nie zabangla :/. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej, podeslesz fote jak to u Ciebie wyglada? Moze rzeczywiscie kwestia rocznika :/.


W sumie z Treka napisali mi ze beda pasowac, a nie pasuja. Bylem tez w serwisie Treka i sie dziwili, ale potwierdzili ze tiagra na moja nie podejdzie bo ma za maly zasieg ramion. No chyba ze jakies lipne Tiagry kupilem ;).

Edytowane przez mawof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mały update, jako że śledzę ten temat. Wymieniłem w sobotę hamulce w Treku Domane AL3 2019 z tych bontragerowskich na 105 r7000 :D Hamulce weszły bez problemu a po ustawieniu koszyczków maksymalnie na dole klocek wciąż dotyka górnych części powierzchni hamującej i bałem się, że nie uda się tego dobrze ustawić, lecz po 10 minutach udało się żeby klocek nie ocierał nigdzie o oponę , ale może to tylko kwestia dosyć wąskich kół (szer. zewn. 20.8mm). Po pierwszej jeździe pluję sobie w brodę, że nie wymieniłem tych hamulców dużo wcześniej :P 105 hamują jak dzikie, jak zacisnąłem hamulec z duża siłą z przyzwyczajenia z bontragerów to ciężko było utrzymać trakcję kół żeby nie wpaść w poślizg albo nie przelecieć przez kierownicę. Jakby ktoś z moim modelem trafił na ten post to naprawdę polecam, lecz po przygodach kolegów na górze trzeba uważać bo trek zrobił straszne zamieszanie z tymi zasięgami hamulców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...