Skocz do zawartości

[tylnie koło] Uciekające tylne koło do lewej strony


Bili

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Rower Kross Level 4.0 tegoroczny, po pozytywnych doświadczeniach z poprzednim rowerem marki Kross w tym roku padł wybór na rower również tej marki.

Zakupiłem w lutym teraz pogoda co zaczyna umożliwiać jazdę i jeżdżę więcej.

Mam problem, że koło ucieka/ przekrzywia się do lewej strony jak na zdjęciu.

Oczywiście zgłosiłem to serwisowi i ponoć że za słabo dokręcony szybkozamykacz.

Problem wystąpił zaraz znowu i przypatrzyłem się, że jedna strona ośki opiera się na haku przerzutki a prawa dobra na haku ramy, jeśli dobrze to nazywam.

Po ponownym zgłoszeniu i tej uwadze wymieniono hak (że tamte się wytarł w dwa miesiące gdzie prawie nie jeździłem) na nowy niby troszkę było dobrze ale już widzę, że koło ucieka.

Da się ustawić koło idealnie, że odległości są równe, ale nacisk podczas jazdy opiera z powrotem koło na hak.

Nie wiem co mam dalej robić, serwis twierdzi że teraz będzie ok oni jeździli.

Zastanawiam się czy można by było dać dłuższą ośkę tak, aby obie strony opierały się na ramie.

Hak przerzutki tak jakby miał większą średnicę niż ten z ramy.

Może jakieś inne rady pomysły?

ale nie napisano jak ostatecznie rozwiązano albo czy nie.

Ramę sobie sprawdziłem nawet metodą na sznurki jak to opisywano i jest prosta, serwis też mówi że prosta.

Ewidentnie moim daniem ucieka na tym haku.

Według specyfikacji piasta tylnia to: GL-B43R-DS

Czy można dać dłuższą ośkę?

20210426_123218.jpg

20210426_123241.jpg

20210427_125548.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś skopana konstrukcja ramy, albo haka przynajmniej. O dłuższą oś będzie ciężko chyba, że pełną skręcaną nakrętkami, ale dlaczego miałbyś w nowym rowerze przerabiać piastę?

Oś wystaje z piasty po obu stronach tak samo? Ja bym reklamował do skutku, bo to nie jest prawidłowe w sprawnym rowerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...