Skocz do zawartości

[Hamulce] BB7 - czy zakup z Chin to dobry pomysł.


dexter4wmk

Rekomendowane odpowiedzi

Stał mi się kłopot. Tłoczek regulujący od strony koła zapiekł się i nie ruszyło go ani wygrzewanie ani penetracja płynem. Rozruszanie mojego zapieczonego tylnego BB7 nie poszło pozytywnie bo zaczął się tracić kształt sześciokątny który łapałem kluczem nasadowym. Pytanie czy od myfriendów ktoś zamawiał takie hamulce ? Znalazłem coś takiego z pozytywnymi recenzjami:
SRAM hamulec rowerowy Avid BB7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pół roku temu kupiłem używany komplet p/t za 150 zł    - teraz widuję  pojedyncze zaciski po 240 i więcej , jak znajdę w przyzwoitej cenie to sam kupię drugi komplet 

takie spostrzeżenie - jakoś te wystawiane na OLX nie mają pudełek, więc jak komuś się nie spieszy bardzo to  na Ali kupi dokładnie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Q_u napisał:

110 zł chiny, 140 zł PL z gwarancją jak by nie patrzeć. Dla mnie wybór raczej prosty, chyba, że na soczki zaoszczędzisz tym sposobem to wybierz inaczej niż ja bym wybrał.

Najtansza opcja z PL to Bikestar ale bez tarczy i adaptera. Wystarczy sprawdzić. Ceny na OLX wywalone w kosmos jakby na tych hamulcach kopali bitcoin. Gdybym nie szukał w PL to nie poszedłbym w stronę Ali. Dlatego pytam o jakość wykonania i czy ktoś kupował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Q_u napisał:

To określ się co szukasz, czy zacisk, czy komplet i to z adapterem i tarczą. Bo piszesz jedno, a potem drugie.

Jakie to ma znaczenie. Chinski zacisk,  reszta to dodatek (tarcza, adapter) pytam o jakość działania zacisku. Chcę kupić komplet jak już będę ściągał. W PL to koszt kompletu około 500 w górę a z Ali - 200. Więc jak mam oszczędzić na soczki to mi się dużo soczków uda kupić 🤦‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RafalxM napisał:

tutaj też jest wątek z odnośnikami do przypadków uszkodzeń zacisków

 

Rafał super, że to wygrzebałeś te watki. Myślę że warto zaryzykować. Przód najwyżej zostawię na V-Brake bo mam ciągle. Zresztą nie katuję swojego składaka po lesie - wolę jezdnię. 

Kazafaza. I jak skończyła się historia z z Twoimi BB7 z Chin ? Bez uszkodzeń ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...