Skocz do zawartości

[licznik] Garmin Edge 530/830 vs Karoo 2 kilka pytań odnośnie nawigacji


bercov

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie do użytkowników Garmina Edge 530 odnośnie wysyłania nowej trasy z telefonu na urządzenie w trakcie jazdy. Z tego co czytałem przy jakiejś aktualizacji garmin pozwolił na synchronizowanie tras utworzonych np. w Stravie, albo w aplikacji Komoot (wystarczy oznaczyć trasę gwiazdką). Pytanie jest takie, czy w trakcie jazdy (nagrywam swój przejazd) mogę wyłączyć prowadzenie po wgranym wcześniej kursie z urządzenia, a następnie utworzyć sobie nową trasę w aplikacji Strava na smartfonie , a ona zsynchronizuje się z Edgem i będę ją mógł wybrać - bez przerywania nagrywania swojej trasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też pytanie odnośnie własnych pól na ekranie mapy i ekranie strava live segments. Ile takich pól można dodać, bo z tego co szukałem to dwa pola w każdym z tych ekranów - tymczasem znalazłem zdjęcie gdzie tych pól było cztery. Przy okazji też pytanie, czy z uwagi na mały ekran można dodać dwa ekrany mapy, gdzie jeden będzie czysty bez żadnych pól (lepsza widoczność przy nawigacji), a w drugim będą 2/4 pola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie 530 i nawigacji to wydaje mi się, że w każdym momencie możesz dać "przerwij nawigację" i wczytać nowy kurs niezależnie od rejestracji trasy, mogę to sprawdzić dzisiaj w drodze z pracy.

Na ekranie mapy i segmentów możesz dodać po 4 pola. Czy da się dodać dwa ekrany mapy - sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrobleski: to, że można przerwać nawigację, to wiem, że nie ma z tym problemu. Można też wybrać inny kurs do nawigacji z tych które już zostały przerzucone do urządzenia. Tylko właśnie nie wiem, czy jest możliwość synchronizacji urządzenia ze smartfonem (bez przerywania nagrywania trasy), i w ten sposób przesłać nowoutworzony kurs w aplikacji Strava na telefonie.

Czyli na ekranie mapy możemy mieć trzy opcje: 1) mapa + wykres wysokości, 2) mapa + wykres wysokości + 2 pola, 3) mapa + 4 pola?

Na ekranie segmentów to właśnie nie wiem jak to wygląda, bo po kilku aktualizacjach wygląda to zupełnie inaczej niż większość tego co można zobaczyć w recenzjach i prezentacjach zamieszczonych w necie. Chociaż rozumiem, że możemy sobie dowolnie konfigurować jakie dane chcemy mieć w tych polach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrobleskidziękuję za informację. Mam jeszcze pytanie, czy w garminie jest opcja automatycznego powiększania mapy w zależności od prędkości?

W Locusie jest taka opcja i działa to tak, że możemy sobie ustawić kilka dowolnych skoków powiększenia np. dla prędkości od 0 do 10 km/h, potem 10-20 itd. Ogólnie chodzi mi o to, czy garmin jak powiększę sobie mapę do większej skali (żeby zorientować się gdzie jestem w terenie), po chwili bez mojego działania sam automatycznie wróci do jakiejś mniejszej skali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bercov żebyś się nie zdziwił, że te dedykowane liczniki wytrzymają dłużej na baterii i się nie zawieszą, mowa o Garminie 😁
Ile razy ja to słyszałem, że Garmin czy inny Wahoo czegoś nie zapisały...
Rozwiązaniem Twojego problemu jest tryb samolotowy w telefonie.
Jadę tak cały dzień i nie ma żadnego problemu z baterią.
Po 100km to może zejdzie mi z 10-20% - nie śledzę tego, bo to zależy też czy jedziesz cały czas z włączonym ekranem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fuxi: właśnie o to chodzi, że baterię opanowałem w ten sposób, że gdy jadę w dłuższą trasę ustawiam w Locusie, że ten sygnalizuje dźwiękiem i włącza ekran na 20-30 sekund przy każdym skręcie i działa to wyśmienicie. Na 100 km trasie schodzi tak jak piszesz ok. 25-30% baterii. Wcześniej jeździłem z cały czas włączonym ekranem i bluetoothem, livetrackingiem i kilkoma czujnikami - dlatego też tak szybko schodziła bateria.  Tyle, że niestety w moim Z3 Compact siada ekran dotykowy (póki co nie działa dotyk w kilku miejscach na ekranie), no i tutaj nie wiem czy warto to naprawiać, czy już nie lepiej kupić w końcu tego Garmina. Jestem pełen obaw czy mi podejdzie, bo dla mnie Locus Pro to rozwiązanie idealne - praktycznie bez wad. Jak kupię Garmina to i tak będę musiał na plecach wozić swój smartfon - 6 calową cegłę 😉 W ogóle, to w czym wozicie swoje telefony, bo kieszonce robi się dość mokro po kilku godzinach jazdy w słońcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bercov mam uchwyt na telefon, coś pokroju quad locka, ale z Chin za jakieś 10zł ;).
Idealne rozwiązanie, bo jak trzeba zrobić zdjęcie, to można to zrobić w ekspresowym tempie (wypiąć telefon).
Dodatkowo mam licznik, więc telefonu używam tylko do jazdy po śladzie i ew. zdjęć, plus muzyka.
Wg mnie to najlepsze wykorzystanie obu urządzeń, które i tak trzeba wozić ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bercov napisał:

@wrobleskidziękuję za informację. Mam jeszcze pytanie, czy w garminie jest opcja automatycznego powiększania mapy w zależności od prędkości?

W Locusie jest taka opcja i działa to tak, że możemy sobie ustawić kilka dowolnych skoków powiększenia np. dla prędkości od 0 do 10 km/h, potem 10-20 itd. Ogólnie chodzi mi o to, czy garmin jak powiększę sobie mapę do większej skali (żeby zorientować się gdzie jestem w terenie), po chwili bez mojego działania sam automatycznie wróci do jakiejś mniejszej skali?

Są tylko dwie możliwości: ustawienie stałego powiększenia lub auto, wtedy Garmin sam dopasowuje zoom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miałbym jeszcze pytanie odnośnie synchronizacji starych treningów ze Stravy na Garmin Connect. Z tego co wiem, trzeba zsynchronizować GC ze Stravą, żeby potem treningi automatycznie były dodawane do Stravy, a co z synchronizacją w drugą stronę (i archiwum aktywności z kilku lat)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ostatnio udało mi się kupić w niezłej promocji licznik Garmin Edge 530, ale mam z nim mały problem. Zainstalowałem garmin express i wszystko ładnie się zaktualizowało z wyjątkiem mapy. W urządzeniu są zainstalowane dwie mapy Garmin Cycle Map EU, North East 2019.10 i Garmin Cycle Map EU, South West 2019.10 do tego Standard Base Map i Garmin DEM 2017.20. Garmin Express pobrał Mapę Europy z możliwością wyznaczania tras 2021.20 – o rozmiarze 9,4 GB. Tyle, że jak próbuję ją zainstalować to wyskakuje błąd ('podczas instalowania aktualizacji wystąpił błąd'). Wszystko inne, czyli kursy, segmenty i trasy ze stravy bez problemu się synchronizują, tak samo oprogramowanie. Myślałem, że może na urządzeniu jest za mało miejsca (bo tamte dwie mapy Europy zajmują 6,1 GB). Tymczasowe ich usunięcie (przegrałem kopię na dysk) i ponowne podłączenie Garmina dalej nie pozwala pobrać aktualnej mapy europy 2021.20. A jak to wygląda u Was? Z jakich map w ogóle korzystacie.

Dodatkowo zainstalowałem sobie najnowszą OSMapę wraz ze szlakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki jak zacytowałem: 'Podczas instalowania aktualizacji wystąpił błąd'.

Dodam, że przerobiłem wszystkie poradniki ze stron garmina i nic nie pomogło. Łącznie z odinstalowaniem garmin expressu, z czyszczeniem rejestru i ponowną jego instalacją.

Zresztą, instalowałem go też na innym komputerze i tam dalej jest to samo. Jest w ogóle jakiś inny sposób na pobranie oryginalnej mapy garmina niż przez Garmin Express?

Dziwne jest, że po ponownej instalacji GE ta mapa europy co ma 9,4 GB jest wykrywana tak jakby już była pobrana (program nic już nie pobiera), ale skąd on ją bierze skoro chwilę wcześniej odinstalowałem aplikację. Może problem jest właśnie taki, że ta mapa się coś źle pobrała i dlatego teraz nie chce się zainstalować, tylko, że nie wiem co zrobić, żeby ją usunąć, żeby program mógł ją ponownie pobrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...