Skocz do zawartości

[Tubeless] problem przy zmianie opony


qbay85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zeszlo mi powietrze z opony w systemie tubeless. Powietrze ucieka przy wentylku. Problem z jakim sie zmagam to zdjecie opony z obreczy. Jest strasznie zapieczona. Nie ma szans na podwazenie opony łyżką. Pytanie czy powinienem to odrywac na chama? Czy lekko podważać nozykiem i odrywac oponę od obreczy? Czy jest moze jakas chemia, ktora moglaby byc pomocna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@qbay85, zdejmij oponę z rantu obręczy w jednym miejscu i wtedy zejdzie. Przed chwilą miałem identyczny przypadek.. nie wiem co poprzedni właściciel tam wlewał (kupiłem całe koło) ale było tak sklejone, że musiałem się z tym męczyć sporo. 

 

BTW.. mleczko może tak zaschnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym nie zejdzie to jest tak samo jak nie wejdzie. Musi zejść i wejść a każdemu co twierdzi inaczej polecam robienie tego w terenie jak trzeba wsadzić dętkę. Ja miałem kiedyś koła po kimś, kto po większym snejku wsadził dętkę i tak zastało. Potem jak z tą dętką złapałem snejka, ściągam oponę a tam dętka zwulkanizowała się z oponą. Oddzielanie tego to dopiero były jaja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...