Skocz do zawartości

[renowacja] Rower szosowy Peugeotprawdopodobnie z lat 70' 80


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Mam taki rower peugeot-1.jfif, jest to stary Peugeot, chciałbym się dowiedzieć, jaki to jest model.

Z tego co wyczytałem i zobaczyłem w internecie to obstawiam, że jest to  UO-9 Super-Sport z przełomu lat 70' i 80'.

Wiem, że zdjęcia nie są wyraźne, ale jego charakterystyczne cechy, to:

  • "wajchy" przerzutek na sztycy kierownicy
  • fabryczny bagażnik oraz oklejenie
  • i teraz dla kogoś, kto się zna na tych sprzętach - kształt osłony przedniej kasety

 

Pozdrawiam serdecznie, Franciszek Trzebiński

peugeot-2.jfif peugeot-3.jfif peugeot-4.jfif

Edytowane przez OCZOTON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj porządne zdjęcia detali (wskazane zrobienie ich aparatem fotograficznym a nie tosterem) takich jak mufy, suport, haki, główka widelca itp. Na twoich zdjęciech widać tylko, że to strupieszały turystyczny Peugeot (o ile naklejki sa oryginalne). Na tej podstawie nikt nie powie, jaki to model/rok

W dniu 27.04.2021 o 10:17, OCZOTON napisał:

"wajchy" przerzutek na sztycy kierownicy

Jeśli przerzutka to Positron, to  jest to typowe mocowanie manetek. Stosowane w wielu (niskiej klasy) rowerach

W dniu 27.04.2021 o 10:17, OCZOTON napisał:

i teraz dla kogoś, kto się zna na tych sprzętach - kształt osłony przedniej kasety

Z przodu nie ma kasety. Kaseta może byc z tyłu, ale u ciebie na 99% jest wolnobieg (i to być może z francuskim gwintem, żeby nie było tak łatwo). Kształt ramion korby może być jakąś informacją, ale przykręcona do niej osłona łańcucha to typowy element stosowany w wielu modelach

https://picclick.co.uk/Vintage-Raleigh-Peugeot-bike-Cranks-Chain-Guard-123267231037.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, rower jest już u mnie i mam już normalniejsze fotki roweru :)

Cała galeria dostępna w tym folderze.

W dniu 28.04.2021 o 10:57, Garlock napisał:

Daj porządne zdjęcia detali (wskazane zrobienie ich aparatem fotograficznym a nie tosterem) takich jak mufy, suport, haki, główka widelca itp. Na twoich zdjęciech widać tylko, że to strupieszały turystyczny Peugeot (o ile naklejki sa oryginalne). Na tej podstawie nikt nie powie, jaki to model/rok

Ok zdjęcia zrobione.

W dniu 28.04.2021 o 10:57, Garlock napisał:

Jeśli przerzutka to Positron, to  jest to typowe mocowanie manetek. Stosowane w wielu (niskiej klasy) rowerach

Na przerzutce tylnej są oznaczenia Prestige Simplex.

W dniu 28.04.2021 o 10:57, Garlock napisał:

Z przodu nie ma kasety.

Mój błąd, pomyliłem ze słowem blat.

W dniu 28.04.2021 o 10:57, Garlock napisał:

Kształt ramion korby może być jakąś informacją,

Proszę bardzo.

11 godzin temu, Garlock napisał:

To co udało mi się dojrzeć, to dziwne wzmocnienie tylnego trójkąta:

Jedyne rowery jakie udało mi się znaleźć z tym wzmocnieniem, to właśnie ten prp 40- 50/55.

Jakieś oznaczenia są na tylnym trójkącie, przy mocowaniu koła - B 10742009. 20210429_204718.thumb.jpg.dd00fbffd0ad5e8f563037ce10d34528.jpg

Dodatkowo na "podwoziu" jest wybity numer 12420210429_205028.thumb.jpg.b553ebf7f2dc1089bdec024fa07611a6.jpg

 

Za to na zaciskach hamulców znalazłem numer 19/66, ciekawe czy można po tym wnioskować, że data produkcji roweru jest z 1966 roku?

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko...

To raczej na pewno nie jest PRP -to nie ta epoka. A szkoda, bo ten staruszek był piękny. 

Za to masz trochę szczęścia, bo masz normalne calowe stery:

image.png.b21fea4a7af5675695931bf051bba85d.png

a nie francuski wynalazek z gwintem M25. Jak jeszcze suport będzie BSA to pełnia szczęścia i można myśleć o odbudowie 😀

Przerzutka Prestige Simplex tak na szybko coś takiego:

https://www.pedalpedlar.co.uk/products/d-rm26v-simplex-prestige-s001-nos-vintage-rear-mech

czyli wskazuje na lata 70-te.  Ale manetki rometowskie

image.png.4b6053c3b0a42cf8043eaf4792b6995a.png

to przez Francuzów raczej nie były montowane fabrycznie.

Oznaczenia z hamulca na pewno nie są datą. Ale w nr bitym na haku data może być,. W sieci są informacje, że  Peuget nabijał miesiąc i rok produkcji. Obstawiałbym więc pażdziernik 1974. Ale to mój strzał - wymaga dalszych poszukiwań i potwierdzenia. Gdyby się potwierdziło, to trzeba przerzucać katalogi rowerów Peugeota z tego okresu i szukać ramy z tym półokrągłym  wzmocnieniem

 

 

Edytowane przez Garlock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pomysł z datą jest chyba za prosty. Może ta ostatnia cyfra to końcówka roku? Czyli 1979 ? Przejrzałem kilka katalogów z końca lat 70 i to charakterystyczne wzmocnienie miały Peugeoty VX

Peugeot%201979%20Germany%20Brochure%20Pg

Peugeot%201979%20Germany%20Brochure%20Pg

image.png.c4fbd631ed43c865883dfd7f85d7b3e8.png

Ale to były rowery bez przerzutek z hamulcem torpedo. I dlatego pewnie to wzmocnienie. Moze ten rower to kundel, rama od jakiegoś VX + napęd z przerzutką?

Sprawdż obręcze, sztycę podsiodłową, kabląk przerzutki czy nie ma na nich wybitej daty tak jak na tej stronie:

https://www.bikeboompeugeot.com/Serial Numbers and Dates/Serial Numbers and Dates.htm

Peugeoty z tych lat miały mocowania do pompki na ramie. A u ciebie tego nie ma. Więc może jeszcze inny rocznik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to jest niezła poszlaka. Dzisiaj znalazłem ten sam model (Brevete) na przerzutce przedniej. Żadnych oznaczeń więcej oprócz jakichś cyferek (zdjęcia przerzutek, są w nowej galerii) nie znalazłem :(.

Nowa galeria

Ten napis, o który pytałeś, to "Grand Touring".

Porobiłem też zdjęcia korb. Niestety nie udało mi się łatwo ich odkręcić, więc zdjęcia suportu udało się zrobić tylko z zewnątrz.

Pozdrawiam Franciszek

Edytowane przez OCZOTON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...