Skocz do zawartości

[stery] Uszczelnienie sterow


PawelW84

Rekomendowane odpowiedzi

Ale przecież nikt nie pisze że uszczelka ustrzeże rower od serwisu... spokojnie.

Pytanie było czy da się coś z tym zrobić żeby po każdej jeździe nie zbierał się tam piach i nie tarł się między elementami. Nikt też, nie rozbierał roweru tylko do zdjęć. Miałem na wierzchu to chciałem od razu spróbować rozwiązać ten problem.

To wszystko. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten piach nie trze. Przykleja się i tyle. Nie robi się warstwa która przeciera elementy.

Zobacz jakie ruchy wykonuje kierownica, a ile obrotów robi korba HT2, w której zbiera się znacznie więcej brudu. Mimo to, kompletnie nic się nie wyciera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrałem amor po serwisie zerowym, więc przy okazji wypróbowałem patent z oringiem. 

Niestety nie zdaje to egzaminu. Mimo tego że uszczelka jest dość gruba to przy większym ruchu kierownicą ulega ona zaciągnięciu do środka szczeliny, co powoduje wzrost oporu na kierownicy. W związku z czym obawiam się że może to narobić większego bałaganu niż pożytku. 

Ogólnie temat na tą chwilę odpuszczam. 

 

PS.

Nowa Reba okazała się sucha.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego nie rozumiem. Kupujesz nowy rower, wcale nie tani, z markowym amorem nie najniższej klasy a tu takie kwiatki.

Gość w serwisie pytał się czy to może jakiś leżak magazynowy bo nawet te gąbki od kurzu miał suche

Chyba że serwis 0 amora to standard tylko nikt ze sprzedawców rowerów o tym nie informuje ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard, ale wynikający z patologii producenta a nie jakiegoś procesu przygotowania roweru do sprzedaży.

U mnie z jednej lagi wyleciało sporo, z drugiej tyle co nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym co przeszedłem ze swoim RS, nie jestem pewny czy kupiłbym od nich widelec w Detalu. No ale to już inny, długi temat.

Nie używaj tylko Brunoxa i innych cudownych środków do czyszczenia goleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...