Skocz do zawartości

[18000] full do maratonów


Rekomendowane odpowiedzi

wkg, Bory są miejscami piaszczyste i to nawet mocno. Fat by się tam przydał. Ale jak ktoś je lepiej pozna, to wie, ile tam jest szutrówek idealnych na gravela. I generalnie BT są płaskie. Sporo się na tych szutrówkach namęczyłem na fullu trail.

Domyślam się, o który bruk chodzi. To droga wojewódzka i w kujawko-pomorskim jest brukowana, a od granicy województw w pomorskim jest asfaltowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.05.2021 o 23:46, Gradory napisał:

Pełno ludzi na gravelach w lasach trójmiejskich. Prawda jest taka, że TPK jest tak zróżnicowany, że znajdziesz trasy na każdy rower. A jak wyskoczysz na Kaszuby (Żukowo, Kartuzy, Przodkwo, Wieżyca, Kościerzyna), to gravel będzie całkiem niezły. Najlepiej sprawdzi się na szutrówkach w Borach Tucholskich.

Dzięki za info, mieszkam pod Gdańskiem i znam trasy zarówno w TPK-u jak i na Kaszubach, a w Borach jestem najczęściej jak się da :) Tam jest pięknie.

Zgadzam się z Tobą, niemniej jednak trasy w TPKu, po których ja z reguły jeżdżę bardziej nadają się dla roweru MTB.

 

Żeby uporządkować wątek - Szukam FULLa, który zastąpi mi hardtaila, nie gravela. 

Waham się między typowym rowerem do XC, a rowerem 'down country"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem te rowery "down country" mają prawie same zalety względem "normalnych" rowerów XC - zakładając, że ma się teren na których można je wykorzystać. Tak porównuję, moją Orbee Oiz TR ze zwykłą Oiz - ok, waży ciut więcej, ale ma myk myka (lepsza pozycja na zjazdach), foxa 34 120 zamiast 32 100 (stabilniejszy, sztywniejszy, większe rezerwy co bezpośrednio przekłada się na wyższą prędkość na zjazdach), geo trochę bardziej płaska (pewniejsze prowadzenie). Mam blokady przód/tył więc jak są podjazdy na szutrach czy asfaltach nie ma różnicy do normalnego XC, a na podjazdy trailowe nawet lepiej mieć trochę więcej skoku gdy robi się bardziej technicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, BartekMM napisał:

Waham się między typowym rowerem do XC, a rowerem 'down country"...

Musiałbyś się przejechać obydwoma. To kwestia indywidualnego gustu. Szkoda kasy na nie taki rower, jaki się chce. Kiedyś - to znaczy jeszcze 2 lata temu - były mobilne punkty testowe rowerów. Jeździli z rowerami od miasta do miasta i można było testować rower przez 90 minut. Teraz już tego nie ma, bo... wiadomo co. Jechałem meridą full 100 mm skoku. Typowa wyścigówka XC. Mam traila 130 mm skoku tył i przód. To dwa mocno różne rowery. Pótrailówką/down country nie jechałem. Pamiętaj, że na down country nie poskaczesz, na trailówce już tak, ale jak to nie ma dla Ciebie znaczenia, to zapomnij o trialu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam od roku Synonyma TR2 i jest to rewelacyjny rower w zasadzie do wszystkiego. Waże 130 kg a rower wszystko znosi ;) do trójmiejskich lasów idealny. Sama pozycja jest dla mnie bardzo wygodna, przejechałem nim nawet 100km na Hel i było bardzo ok. Ja jeżdżę bez szaleństw - głównie lasy otominskie i tpk ale bez jakiegoś skakania. Zwykła jazda z domieszką korzeni i czasem jakiś małych kamieni itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Decyzja zapadła - zamówiłem dzisiaj Canyona Luxa CF7.

Dostawa w połowie sierpnia.Mam nadzieję, że okaże się dobrym wyborem.

W decyzji pomogło między innymi ukończenie Pomorskiej 500, w której wziąłem udział razem z moją drugą połówką.

Gosia jechała na fullu Liv Pique, ja na gravelu Ridley Kanzo A.

Nigdy więcej na gravelu :) :) :) Gravel zostaje jako szosa na gorsze asfalty lub naprawdę dobry szuter.

Lux będzie służył do udziałów w ultra, jak i śmiganiu na co dzień po TPKu.

 

 

Dzięki wszystkim za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

YT .. pierwsza próba przez DHL , nie wysłali w wyznaczonym terminie i paczka wróciła do YT . Kolejna próba przez DB Schenker i po dwóch tygodniach dotarł do celu, w sumie miesiąc . 

Jak kupowałem w Canyon przed pandemią, przesyłka dotarła po 5 dniach ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
5 godzin temu, wkg napisał:

A jaki rozmiar i ile masz wzrostu, jak pasuje ?

Zdecydowałem się na L. Mam 192 cm wzrostu i 91 cm przekrok. Byłem na granicy L/XL. Zdecydowałem się na L. Jestem zadowolony z wyboru, reach 480 mm i tak jest dość długi.

3 godziny temu, KSikorski napisał:

Pozwoliłbyś rzucić okiem przy jakiejś okazji w TPK ? 😄

Pewnie ;) 

1 godzinę temu, Kemusi napisał:

@BartekMM Z ciekawości , ile czekałeś ? 

Rower zamówiłem dzień po premierze tj. 20 sierpnia, a doszedł 3 września,  więc mega szybko jak na dzisiejsze standardy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...