Skocz do zawartości

[tarcze] avid centerline 180 + hamulce xt


Mastodont

Rekomendowane odpowiedzi

tarcze to to tylko blacha ze stali 420 lepiej lub gorzej wycięta, w ładniejsze lub brzydsze wzorki, nie ma tu filozofii i każda prosta i czysta w odpowiednim rozmiarze będzie pasować

kupując centerline musisz uważać na na podróbki, praktycznie 3/4 na allegro pochodzi z aliexpress

z czysto technicznego punktu widzenia podróbki ustępują oryginałom tylko jakością wykończenia, ale po prostu nie ma sensu płacić za nie więcej niż 6-8$ sztuka

co do rt86 - shimano zamiast poprawić konstrukcję swoich hamulców żeby się nie przegrzewały, kombinuje z radiatorami i komplikuje tarcze konstrukcją kanapkową - efekty można zobaczyć w google po wpisaniu ice tech rotor melts albo failure

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do rt86 - shimano zamiast poprawić konstrukcję swoich hamulców żeby się nie przegrzewały, kombinuje z radiatorami i komplikuje tarcze konstrukcją kanapkową

Sorry, ale brzmisz jak jakiś nawiedzony. Tarcze ice tech sprawdzają się wg. mnie bdb. A radiatorki to zabieg wyłącznie marketingowy, młodzi lubią gadżety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Sorry, ale brzmisz jak jakiś nawiedzony. Tarcze ice tech sprawdzają się wg. mnie bdb. A radiatorki to zabieg wyłącznie marketingowy, młodzi lubią gadżety.

:) fajnie że wg ciebie się sprawdzają bdb, ale obiektywny fakt jest taki że przy przegrzaniu, środkowa warstwa aluminium w ice tech się topi i "wylewa" z tarczy, wygląda to tak:

DSC_0054.thumb.jpg.1a0e2b22577e0d53f127e7a7cc22373e.jpg

 

tutaj rozlały się np. podczas testu https://www.bike-magazin.de/komponenten/bremsen/scheibenbremsen-ausfaelle-beim-test

radiatorki nie są dla młodzieży bo młodzieży nie stać na okładziny za 30/40eur, tylko są próbą poradzenia sobie z zapadającą się klamką po przegrzaniu hamulca, wystarczy wyguglać 'wandering bite point' - nie ma żadnego wątku o magurach, sramach czy nawet tektro

sam mimo wszystko jeżdżę na hamulcach shimano bo ich serwis jest po prostu bezproblemowy, a inne hamulce też mają swoje wady, ale akurat tarcz ice tech nie polecałbym do niczego ponad xc na mazowszu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystko fajnie, tylko pytanie na ile to prawda, a ile fake.

A najlepsze z pierwszego filmiku jaki znalazłem z zapytaniem o  'wandering bite point' 

image.thumb.png.0a991ae4350307fd6ffd1fe6f1155a0f.png

Na stronie są rzekomo linki do testów pdf, tyle, że ich nie ma. Film 6 częściowy z raportu nieobecny z linku.

Co do xc na mazowszu z taczami ice tech to pojechałeś trochę. Dawałem im ostro w kość, tak nie tak jak tam, bo mam swoje lata i szanuje zdrowie i życie, a moja waga to nie 70 kg, tylko 100kg, ale np. zjazd z wyciągów trasą 1300 m i nachyleniem chyba ponad 20%, często gęsto nie tak hamując jak się powinno i zero uwag. Gdzie avidy z taczami non ice tech były fioletowe a grzało od nich na 15-20 cm. 

Nie wiem, jestem starym pierdem i mam tak, że jak sam nie zobaczę to podchodzę sceptycznie, a tym bardziej, jak widzę stronę gdzie są raporty i filmiki a ich nie ma.

Tak radiatorki to pic na wodę, kompletnie, ale to kompletnie nic nie dają oprócz +10 do lansu. Tak, nie wierzę w to, że używane jak powinny robią co robią, bo nawet śladu nie ma jakich klocków używali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, Mastodont napisał:

Ok, koledzy ale nikt nie udzielił odpowiedzi na moje pytanie.

Czy taki zestaw jak napisałem ma sens?

Czy to bez sensu i.bedzie hamować gorzej niż obecny zestaw?

A podałeś jakieś namiary co do stylu jazdy? Pod blokiem starczy byle co a gdzie indziej nie koniecznie. Centerline to bardzo dobra tarcza tylko poco to mieszać z Shimano. Jak dalej masz wybór to sobie kup zwykłą stalówkę typu SLX, rt 64 lub XT ale 76, która jest cała stalowa. Natomiast stal to stal to tak nie do końca. Tańsze tarcze Shimano owszem są stalowe ale stal ma swój parametr twardości. Dlatego część Shimanowskich najtańszych tarcz szybciej znika na klockach metalicznych. A już tak zupełnie pobocznie to liczą się zdecydowanie bardziej klocki niż tarcza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...