Skocz do zawartości

[piasty] co ile km smarować piasty DT swiss 350 ?


roco

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, wkg napisał:

A widzisz - ja w sumie nigdy tego nie robiłem za to z  konusami miałem doczynienia od dziecka bo to bardzo proste. Na razie rower pójdzie do pana doktora :D Raz na rok, dwa  wypadałoby te łożyska wymienić. Narządko do odkręcania ratcheta - a właściwie bieżni ratcheta to znam ale czym wyciągasz i wprasowujesz łozyska - masz jakąś praskę ? Z czystej ambicji sam chciałbym to zrobić :) Spotkałem się z opiniami, że odkręcenie tej bieżni, pierścienia czy jak to tam zwał czasami graniczy z codem i palnik jest w robocie :)

 

 

Odkręcić metodą z kluczem i ramieniem nie dałem rady. Dopiero klucz w imadle i obrót kołem i cyk, poszło łatwo. Wybijasz łożyska pukając w ośkę, ja żeby nie walić w samą oś wziąłem śrubę z nakrętką która idealnie wchodziła w oś a nakrętka opierała się na niej. Puk puk i wypadają. Co do wciskania to póki co wziąłem po prostu szpilkę, podkładki i nasadki z zestawu kluczy. Ale to takie wciskanie 'pi razy oko'. Czekam na paczkę z praską z łożyskami i adapterami dedykowanymi dla 6902 żeby te nowe łożyska wcisnąć na cacy. Póki co wyszorowałem stare łożyska, wcisnąłem Shimano Premium Grease i trzasków nie ma żadnych, jedynie lekko (zdecydowanie lżej niż przed operacją) czuć pod palcami mrowienie kręcąc samą ośką.

Moim zdaniem najtrudniejszym krokiem to jest wpukanie uszczelki na miejsce. Biorę stary bębenek i bez zakładania sprężynek, ratchetów i tej tulejki wpukowuję ją na miejsce stukając plastikowym młotkiem przez drewienko. Docelowo chcę kupić sobie wałek alu i wytoczyć dedykowany adapter do tej uszczeleczki.

 

Naprawdę, nic trudnego z tym serwisem. Tylko nie walić w ośkę niczym bezpośrednio, nie wbijać łożysk ośką (tylko przez zewnętrzną bieżnię!) no i uważać na uszczelkę. Ale owszem, sam się z lekka denerwowałem przed operacją. Nie dlatego, czy przyniesie oczekiwany skutek, tylko martwiłem się o powodzenie misji.

 

 

ef7ea6b6144a1f323d104166c275068d.jpg


a3a01a204c4ad8494be7ebe18e7959e4.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, dzięki za opis :)

Prawde mówiąc nie brzmi to na 10 minut czy skontrowanie konsuów :D Ale korci mnie, żeby następnym razem spróbowac. 

25 minut temu, cervandes napisał:

Czekam na paczkę z praską z łożyskami i adapterami dedykowanymi dla 6902 żeby te nowe łożyska wcisnąć na cacy

A wrzuciłbyś linka do tej praski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://pl.aliexpress.com/item/33054418793.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3ecd5c0fYtzHUt

 

i do tego z oddzielnej aukcji drugi komplet adapterów 6902 bo zakładam, że jeden będzie pasował do wciskania pierwszego łożyska a żeby wcisnąć drugie trzeba to będzie zrobić razem z osią, która raczej ma większą średnicę niż otwór w adapterze... no i adapter z drugiego zestawu sobie rozwiercę albo roztoczę na większą średnicę

 

https://pl.aliexpress.com/item/4001139921295.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3ecd5c0fYtzHUt

 

wziąłem też 6802 do łożysk bębenka, ten co prawda nie wymaga póki co naprawy, ale lepiej mieć i nie potrzebować, niż potrzebować i nie mieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...