Skocz do zawartości

[kaseta] zamiennik 12 rzędowej kasety Shimano CS-M7100, a może wymiana koronki?


padamus

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, wkg napisał:

W górach nie piłuje się najmniejszej koronki. A pod góre przełożenie 24/36 a już tym bardziej 22/36 czy 24/40, 26/42 wystarczy spokojnie.

Najwieksze koronki najrzadziej się zużywaja więc moga być aluminiowe.

Piłują, piłują. Jak bym nie widział to bym nie pisał. Piłują też na prostych bo zdejmują blokady i trzeba cisnąć ile się da. Dlatego tak znika szybko najmniejsza koronka. Niby jak inaczej w takim Spectralu ma być? To jest nie do zrobienia w normalnym tego typu rowerze na takim dystansie nawet jak by ktoś tylko po mieście śmigał przy układzie 34x10. Aluminium jest do kitu w tych kasetach bo jest już sporo przypadków gdzie takie kopyto nagle poszło, że wygięło największą koronkę. To są kasety na lekkie elektryki z małą mocą wspomagania i wtedy dają radę nawet z wytrzymałością. Natomiast na mocniejsze elektryki i ciężkie powinny by w ogóle inne napędy jak już wyżej napisano. Tylko nikt tego nie zrobi bo nie jest w interesie żadnej z firm typu Sram czy Shimano. Niestety też posiadanie elektryka nie zwalnia z myślenia o kadencji, oszczędzania, dbania o napęd. Ja ma znowu inny problem czyli znikają mi największe koronki kasety a tych sobie nie dokupię. Wyrzucam za tyle kasy praktycznie nową w 80 kasetę. Już się śmieję, że najlepiej by było zrobić temat wymiany. Ty masz zniszczone najmniejsze to mi daj tą kasetę a jak ci dam moją i wszyscy będą zadowoleni.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tyfon79 napisał:

 Aluminium jest do kitu w tych kasetach bo jest już sporo przypadków gdzie takie kopyto nagle poszło, że wygięło największą koronkę.

Jak jedziesz na najwyższym przełożeniu pod górę z ustawionym wspomaganiem na max to prędzej Ci się koło zacznie odrywać od podłoża niż coś tam wygniesz. Ewentualnie można zerwać łańcuch ale to też nie na najwyższym przełożeniu. Ale pewnie jest tak jak piszesz i również takie usterki się zdarzają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2021 o 18:25, Rafu napisał:

Opisałeś swój problem tutaj, ludzie z Shimano przeczytali i voila😅

https://bikerumor.com/2021/04/27/all-new-shimano-deore-xt-linkglide-is-3x-more-durable-not-backwards-compatible/

Mamy nowe, lepsze i 3x bardziej żywotne Deore i XT.

Wszystko wzmocnili, a łańcuch został standardowy z obecnych napędów 11s.

Ciekawi mnie, jak ma to wytrzymać 3 razy dłużej, jeżeli "rozciągnięcie" łańcucha (zwiększenie podziałki przez zużycie) jest głównym powodem niszczenia kasety. Czyżby praktyka, okazała się inna niż ogólnie przyjęta teoria, czy jednak ktoś nas robi w konia i warunkiem potrójnej wytrzymałości jest zmiana łańcucha co kilkaset km?? 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kowal1986 napisał:

Wszystko wzmocnili, a łańcuch został standardowy z obecnych napędów 11s.

Ciekawi mnie, jak ma to wytrzymać 3 razy dłużej, jeżeli "rozciągnięcie" łańcucha (zwiększenie podziałki przez zużycie) jest głównym powodem niszczenia kasety. Czyżby praktyka, okazała się inna niż ogólnie przyjęta teoria, czy jednak ktoś nas robi w konia i warunkiem potrójnej wytrzymałości jest zmiana łańcucha co kilkaset km?? 🤣

Ależ to idzie w parze, i łańcuch się wyciąga i koronki wycierają/wygniatają. Nawet jeśli łańcuch będzie się tak samo wyciągał na początku, to kaseta mu na to nie będzie pozwalała, bo będzie dłużej utrzymywała prawidłowy kształt zębów. To jak z zębatkami NW na korbie, trwałe są jak cholera, nieporównywalnie do klasycznych.

 

A teraz czas na marudzenie. Kupiłbym. Komplet, ciach i jest. Ale ja nie chcę zmieniać napędu na 11-50, mam 11-42 i jest dla mnie idealnie zestopniowany. A 11-43 to tylko deore i 10 speed :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest od kilku lat rozwiązanie oparte na wale i do niego kaseta że tak się wyrażę prostopadła. Wszystko można zamknąć w błotoodpirnej obudowie bo nie ma żadnej przerzurki. Zmiana następuje poprzez wydłużanie wału (teleskopowy jest) żeby specyficzny wieniec na jego końcu z kilkunastoma łożyskami zazębial się z kolejnymi koronkami. Na całej prototyp ba targach kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Dokumosa napisał:

Jest od kilku lat rozwiązanie oparte na wale i do niego kaseta że tak się wyrażę prostopadła. Wszystko można zamknąć w błotoodpirnej obudowie bo nie ma żadnej przerzurki. Zmiana następuje poprzez wydłużanie wału (teleskopowy jest) żeby specyficzny wieniec na jego końcu z kilkunastoma łożyskami zazębial się z kolejnymi koronkami. Na całej prototyp ba targach kiedyś.

Kompletna bzdura z tym wałem i prostopadłą kasetą. Normalnie ile masz punktów podparcia łańcucha na zębach? 5-10-20. A ta 'kaseta' w ilu miejscach się opiera? Zawsze w jednym. Moim zdaniem to nie ma prawa nigdy wejść do produkcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceramic speed to robi i zdaje sie mają juz pozaprototypowe rozwiązanie. Z prototypem problen byl taki, że napęd byl długowieczny pod warunkiem zmieszczenia się w limicie 200W. Ale byl to prototyp wystrugany z alu. Mieli zrobić stalowe wieńce. Poza tym w przkładniah moto (skrzynie biegów, dyfry...) masz  tyle samo  punktow styku i daje radę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2021 o 09:55, cervandes napisał:

Ależ to idzie w parze, i łańcuch się wyciąga i koronki wycierają/wygniatają. Nawet jeśli łańcuch będzie się tak samo wyciągał na początku, to kaseta mu na to nie będzie pozwalała, bo będzie dłużej utrzymywała prawidłowy kształt zębów. To jak z zębatkami NW na korbie, trwałe są jak cholera, nieporównywalnie do klasycznych.

 

A teraz czas na marudzenie. Kupiłbym. Komplet, ciach i jest. Ale ja nie chcę zmieniać napędu na 11-50, mam 11-42 i jest dla mnie idealnie zestopniowany. A 11-43 to tylko deore i 10 speed :(

Fajne są te napędy ale nie są kompatybilne z niczym. Nazwa deore xt jest bardzo myląca. Trzeba wymienić manetkę i pewnie w wielu przypadkach np. moim piastę. Z tego co widzę na dzień dzisiejszy nie da się tego napędu nigdzie kupić. Stawiam, że jak zęby nie będą się zużywać w miarę rozciągania łańcucha to ten po prostu się zerwie. Łańcuch i tak trzeba będzie często wymieniać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...