Skocz do zawartości

[Piasta tylnia, Obręcz, Szprychy] Piasta Novatec NT-D032SB, Obręcz WTB Asym 27,5 i35, Szprychy DT Champion - problem z doborem długości szprych


Maciek36

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z dobraniem szprych do obręczy WTB Asym i35 27,5 32 h, ERD: 565 mm, ETRTO: 35-584 i piasty tylniej Novatec d032sb 135x9 mm, 32 h,         P. C. D 58 mm, lewa strona 20,5 mm, prawa 34,5 mm. W różnych kalkulatorach różne wyniki od 272 przez 274,276 do 278 nawet. Plus doczytałem, że trzeba jeszcze brać poprawkę na obręcz asymetryczną, której kalkulator nie bierze pod uwagę. Prosiłbym o radę Mistrzów zaplatania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że wartości które podałeś są poprawne (dla przykładu ERD w tych samych obręczach potrafi różnić się o 1-2 mm) musisz znać tzw. offset obręczy asymetrycznej. W tym przypadku (znów opieram się na suchych, katalogowych danych) jest to 4.5 mm. 

Nie podałeś długości nypli (liczę dla 12 mm, klasycznych nypli ale nie wiem, czy do tej obręczy nie potrzebujesz 14 mm), modelu szprych - ja policzę dla cieniowanych 2.0/1.8/2.0 mm, oraz ilości krzyży - tutaj zakładam 3. Powinieneś też wiedzieć czy otwory w obręczy są wiercone równo czy "na przemian". Tutaj chyba są równo.

Jeśli Twoja rama ma zerowy offset, dla powyższych wartości potrzebujesz 272 mm z lewej strony i 272.6 mm z prawej - tutaj osobiście docinałbym szprychy i walcował gwinty do 273 mm. W przypadku parzystych długości zaryzykowałbym 272 mm ale nie biorę odpowiedzialności za powyższe wyliczenia, zawsze opieram się na własnych pomiarach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...