Skocz do zawartości

[Hamulec] Shimano - wymiana


Pawelk20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam rower Kross Hexagon 5.0 i chciałbym wymienić w nim hamulce, jest ciężki do stuntu, aktualnie mam hamulce tarczowe, jak zdjąłem same tarcze to jedzie mi sie lżej. I mam pytanie czy da się zmienić te tarczowe na zaciskowe? Moje dźwignie to SHIMANO EF505, a aktualne hamulce (tarczowe) to SHIMANO MT200. Nie znam się na tym i mam pytnaie, czy da się w ogóle je wymienić, i czy wystarczy tylko same hamulce czy razem z dźwignią i linkami? Nie wiem czy mam wysłać jakies zdjęcia, jeżeli będzie potrzeba to mogę wysłać.

 

Przy okazji poleciłby ktoś jakieś hamulce zaciskowe do 100zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za brednie... Naprawdę ciężko napisać coś sensownego.

Miałeś chociaż dobrze wyregulowane te hamulce?

Hexagon to rower to rekreacji, a nie jakiegoś tam Stuntu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak opisałeś temat... na takie odpowiedzi możesz liczyć. Akurat w tym rowerze to hamulce są ostatnią rzeczą które przeszkadzają w czymkolwiek. Od nich rower nie jest ani specjalnie cięższy ani wolniej nie jedzie. A i na marginesie - z góry załóż że czyta to nauczyciel od j.polskiego. Jak ktoś ma Ci pomóc to nie możesz go zmuszać do tego żeby się zastanawiał co chciałeś napisać. Napisałeś ten post tak że aż się nie chce odpowiadać. No chyba że tak jak kolega powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, to ja odpowiem.

Jeżeli miałeś ustawione dobrze zaciski, nie tarły o tarcze, to nie ma opcji żeby powodowały że jedzie się ciężej.

Zmienić się nie da. Masz teraz hamulce hydrauliczne, więc po co wracać do szczękowych, nawet gdyby się dało.

A co do Hexagona i "Stuntu", to myślę że niedługo założysz wątek, co zrobić bo padła rama/ piasty/ widelec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Temat został usunięty.Prawdopodobna przyczyna usunięcia:- pkt 2b zasad pisania - brak klamrowego nazewnictwa tematu- podobny temat już istnieje- narusza inne postanowienia i zasady regulaminu forum lub/i polityki prywatności.Zasady pisania na forum: http://www.forumrowerowe.org/topic/9018-zasady-pisania/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...