Skocz do zawartości

[rocznik roweru] Specialized Shiv - 2018 czy 2016?


kuczek94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W styczniu zakupiłem w autoryzowanym sklepie Specialized w jednym z większych polskich miast rower Specialized Shiv Elite. Sprzedawca na stronie internetowej określił rocznik modelu jako 2018 co zostało potwierdzone mailowo przed zakupem. Jakiś czas temu (wiem, że późno, ale może nie za późno) rzuciła mi się w oczy pewna informacja widoczna na ramie - data produkcji 2015. Zarejestrowałem więc rower na stronie Specialized - został odczytany przez nr części jako rocznik 2016. Zacząłem przyglądać się obu modelom (2016/2018) i różnią się niewiele, ale pewne cechy wskazują nadal na to, że jest to raczej model 2016: np. rodzaj obręczy kół, kolor napisów na mechaniźmie korbowym itp. Odezwałem się w związku z tym do sprzedawcy podając mu moje wątpliwości i otrzymałem odpowiedź, którą cytuję poniżej. Czy uważacie, że to tylko próba wymigania się od przyznania, że jest to rower z rocznika 2016?

Pozdrawiam

"Rower jak widać przy załączonych dokumentach został wyprodukowany w 2016 roku. Jednakże rok produkcji nie oznacza roku modelowego.

W 2016 roku zostały wyprodukowane wszystkie rowery na rok 2017.

Shiv jest rowerem niszowym i bywało wcześniej tak że przez 2-3 lat się nie zmieniały. Więc jeśli np. rower wyprodukowano w 2013 roku na rok modelowy 2014 był magazynowana przez 2-3 lata (zamawiając go w 2014 na rok modelowy 2015 dostawało się dokładnie ten sam model wyprodukowany w 2013)

Tak więc Pana rower jest modelowo z 2018 roku jednakże wyprodukowano go już w 2016.

Czasami ciężko tłumaczy się takie sytuacje przez maila. Jeśli chciałby Pan ze mną porozmawiać proszę o kontakt tel"

IMG-4333.jpgIMG-4382.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta. Wchodzisz na stronę i szukasz modelu 2018 i 2016. Patrzysz który się zgadza z Twoim rowerem.

Jeżeli 2016, to masz rocznik modelowy 2016.

Nie chce mi się wierzyć, że wyprodukowali rower na 3 sezony do przodu.

No i odpowiedź się nie zgadza, bo masz na ramie datę produkcji 2015 a nie 2016. Sam się zaplątał w tym co pisze.

Jeżeli rok produkcji to 2015, wygląd wskazuje na 2016, to 2018 to jest jakiś wymysł bez potwierdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...