Skocz do zawartości

[dożywotnia gwarancja na ramę] u jakich producentów w rowerach cross ?


komandor4

Rekomendowane odpowiedzi

Może być po prostu tak że trzeba będzie ustawić zacisk jak koło ustawi się w hakach nieco inaczej. 

Kwestia tego jakie dasz piasty. Jak na łożyskach to piasty ok. 300 zł, komplet nierdzewnych szprych 70-130 złotych, do tego dwie obręcze myślę że 150-200 zł i zaplecenie 70-80 złotych. No i do tego wiadomo opaski na obręcz, kaseta, tarcze, dętki opony wedle uznania. 

Na piastach można zaoszczędzić za połowę czyli ok. 150 złotych kupić Shimano na kulkach, pod tarcze Centerlock.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, komandor4 napisał:

@dudson3 jeżeli byłbyś w stanie zmierzyć i np. porównać to do szerokości na jakiej wyjeżdża fabrycznie talon to byłbym wdzięczny... 

 

Ciekawe co piszesz o tej gwarancji bo zarówno w salonie niby firmowym Giant jak również u dystrybutora usłyszałem że gwarancja taka jest ale po zarejestrowaniu roweru online i dokonywaniu regularnych corocznych przeglądów (przy nich w książce serwisowej) byłaby wbijania adnotacja o kontroli stanu ramy ..

 

O assistance też nie wiedziałem .  .. o tym nikt nie mówił ..

Mi z tego assistance dali osobną ulotkę nawet. Aby to mieć trzeba rejestrować rower na giantassistance.pl

Ale uwaga. Rower kupowałem u autoryzowanego przedstawiciela i powiedzieli mi, że sami o tym assistance dowiedzieli się raptem 2 tyg wcześniej i tylko dlatego, że w ramach tego pakietu przywieźli im rower do serwisu. Także sprzedawcy też niekoniecznie muszą być do końca uświadomieni.

 

Co do samej gwarancji, mi tlumaczyli tam gdzie kupiłem, że trzeba tylko zarejestrować i zrobić jeden przegląd (mi powiedzieli, że niekoniecznie w ciągu miesiące, byleby chociaż z 200km było zrobione).

W książce jest to samo napisane, dodatkowo jest miejsce na wbicie tylko 1go przeglądu.

Tak samo piszą na stronie

https://www.giant-bicycles.com/pl/warunki-gwarancji

Nie wiem natomiast jak się mają jakiekolwiek modyfikacje (choćby napędu) do gwarancji ramy. W karcie jest niestety wyłączenie w przypadku jakichkolwiek modyfikacji / wymian na własną rękę.

Wieczorkiem podejdę do roweru i zmierzę prześwit, do talona nie mam jak porównać niestety:p 

Mogę co najwyżej porównać do scotta aspecta 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...