Skocz do zawartości

[Oświetlenie rowerowe] latarka podłączona do powerbanka


Matzat

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich! Od kilku miesięcy używam latarki firmy mvave apollon ultra 900. Latarka Sprawuje się znakomicie, jedyna wada jest jej akumulator, który trzyma 2 lub 3 godziny w zależności od użytkowania (i wiem. To normalne przy najwyższym stopniu oświetlenia) stąd moje pytanie. Czy jest możliwość dokupienia przejściówki z 'bolczyka' na wyjście usb? I podłączenie do powerbanka? Czy taki pomysł by wypalił? Jeżeli tak to podlinkujcie jakiejś przejściówki/adaptery.szukam i nic nie mogę znaleźć. Za wszelkie rady dziękuję! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten "bolec" ma średnicę zewnętrzną i wewnętrzną, musisz ją znać, np. 1,5mm/3.5mm etc.

Szukaj na allegro jako "kabel USB DC" Jak nie znasz średnic bolca, można kupić kilka tych kabli bo są tanie albo coś markowego Kabel USB zasilający -> DC 3.5 x 1.35 mm (M) kątowy 90'' 1.5M Delock 83577 w NET-S.pl ( z wtykiem prostym albo kątowym). 

Można też kupić kabel USB i do tego osobno spasować z wtykiem zasilającym (o ile Twoja ładowarka ma bolec niestandardowy sprawdzić ich kilka).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupujcie w net-s, robią ludzi w wała na zwrotach towarów dorzucając opłaty za czyszczenie, utratę wartości produktu.

A tak w temacie, to nie wiem jak lampka zareaguje na zasilanie z powerbanka. Z tego co widzę, akumulator ma na 8,4V (przypuszczam że nominalnie jednak coś w okolicy 7,4V, dwa ogniwa litowe w szeregu), standardowe usb daje 5V.
Jeżeli lampka ma dobry układ zasilania, to sobie poradzi z niższym napięciem ale będzie ciągnąć więcej amperów. Jeżeli ma kiepski, to będzie świecić słabiej. Jeżeli ma bardzo dobry, to może w ogóle nie świecić, bo stwierdzi, że akumulator wyczerpany lub przełączy się w jakiś oszczędny tryb.

Jak jest ładowany ten akumulator, z usb, z dedykowanej ładowarki?
Jak z usb, to może tam się wpiąć z powerbankiem?

Można jeszcze pójść w stronę zrobienia własnego pakietu. Można kupić gotowe koszyki na 2 ogniwa litowe połączone szeregowo. Kwestia podłączenia kabla z właściwą wtyczką i posiadania ładowarki do ogniw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...