Skocz do zawartości

[kierownica] Wymiana prostej na szosową


n3wbie

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się czy klamkomanetki sora r3000 3x9 będą współpracować z przerzutka alivio i kaseta hg200?

Wymiana dotyczyłaby roweru marin muirwoods, z prostej na kierownice typu baranek np. Accent Execute Carbon.

Widzialem kilka takich swapow na muirwoodsach ale na poprzednim modelu, głównie na amerykańskich forach.

Gdzieś czytałem na innym forum jak ktoś się wypowiadał ze ta geometria powinna być ok dla takiej zmiany.

Sam mam zamontowane rogi w rowerze bliżej środka kierownicy i na dłuższych trasach sprawdzają się znakomicie. Standardowa kierowca jest dość szeroka.

Nie pytam czy jest sens finansowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, n3wbie napisał:

Gdzieś czytałem na innym forum jak ktoś się wypowiadał ze ta geometria powinna być ok dla takiej zmiany.

Polemizowałbym. Muirwoods jest bardzo długi, więc dokładając do niego dodatkowo baranka wydłuża się jeszcze bardziej. Owszem, na pewno znajdziesz gdzieś takie przeróbki, ale czy ma to sens - nie wiem. Dla mnie on już na prostej jest długi i mocno rozciąga. 

Niemniej jednak - napęd zadziała z klamkomanetkami, ale musisz kupić szosowe zaciski mechaniczne np. TRP Spyre czy Avid BB5/BB7 Road.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geometria przypomina mi bardzo innego marina z barankiem Gestalta.

Sprawdzałem na stronie wymiary obu i trochę przymierzałem sie na swoim gdzie niby mogłaby być ta kierownica i wyglada niby ok. 
Muszę sobie jeszcze dokładnie wymierzyć wszystko zanim zainwestuje.

 

Co do długości to faktycznie, mam ramę XL i faktycznie klamka wypadnie jeszcze dalej i niżej.

09BA7745-E31C-42DD-AABB-DD2CDEB26FF6.jpeg

CFCE254B-1101-4A3B-82C4-A15FEB19D11C.jpeg

A62D35F5-04DB-48AC-87CA-7576027A1BA5.webp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MikeSkywalker napisał:

Tak to wygląda w praktyce, 4 cm dłuższa górna rura - czyli o 4 cm musisz skrócić mostek, w porównaniu do Gestalta. Do tego niższa główka - no sorry ale te geometria wybitnie nie pasuje do baranka. Chyba że masz rower rozmiar za mały, albo długie ręce ;) 

Mike, a co to za porównywarka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...