Skocz do zawartości

[7000-9000] Pomoc przy wyborze traila.


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem spełnić marzenie z dzieciństwa  i zakupić fulla . Wybór padł na traila(przesiadka z cube attention 29). Budżet najlepiej około 8 jak trzeba by było to max 10. Rower który wpadł mi w oko to merida one forty 400 ale oczywiście jest niedostępna . Teraz pytanie czy wybrali byście coś z tych modeli ? 


Zobacz ofertę: ROWER KROSS Earth 2.0 M 17 FULL MTB XC ROK 2019 https://allegro.pl/oferta/rower-kross-earth-2-0-m-17-full-mtb-xc-rok-2019-9915387086

Zobacz ofertę: Rower Specialized Camber 29 FSR rozmiar M https://allegro.pl/oferta/rower-specialized-camber-29-fsr-rozmiar-m-9511904731

https://www.greenbike.pl/rower-sciezkowy-gorski-kellys-thorx-10-29-2020-p-5461.html

I używany

Zobacz ofertę: Rower MTB KROSS SOIL 1.0 rama 17 cali 29 szary https://allegro.pl/oferta/rower-mtb-kross-soil-1-0-rama-17-cali-29-szary-10519209209

dodam ze mam 177cm 100kg i przekrok 77cm. Rower do użytku raczej amatorskiego . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Earth to nie trailówka ;) a i ten Camber tak nie do końca.

Jeśli masz gdzie tym jeździć to można pociągnąć temat, a jeśli poza byciem "spełnieniem marzeń" to grama prawdziwego terenu nie zobaczy, to kup tak naprawdę ten który się bardziej podoba. Serio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz coś solidnego to musisz być bliski budżetu max czyli tych 10tys. Dopytaj o Marina Fift Zone 3 albo jak wyżej tego Dartmoora. Rift Zone 2 też jest całkiem niezły. Z drugiej strony jak w ogóle rozpatrujesz takiego ulepa jak ten Spec to może rzeczywiście kup co jest pod ręką a w trakcie będziesz coś tam wymieniał lub niekoniecznie bo ci wystarczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Perezo88 ja ze swojej strony mogę polecić marina riff zone2  W cenie się mieścisz a rower bardzo przyjemny.   Ja drugi rok mam HH2 czyli ten sam model w poprzedniej nazwie.  Teraz kupiłem RZ1 jedynkę dla żony/córki i w sumie poza osprzętem i brakiem myk myka to ten sam rower.  Znajoma ma RZ2 z tego roku i też sobie chwali. Ale ja lubię ich rowery, bo każdy kupiony nam pasował wiec mało obiektywny jestem :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisałem się do kolejki na marina rift zone 2(ponoć chłopaki w sklepie czekają na niego od grudnia i cały czas jest przekladany termin dostawy . zobaczymy może coś z tego będzie. a rowery wyżej wymienione odpadają ze względu na koła 27,5 . jednak stawiam już na 29 cali .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co najmniej dziwne... A dlaczego nie? Ja w temacie widzę 7000-9000. Linkowany przeze mnie rower nie mieści się w budżecie? A może jest niekompletny? Nie ma koła czy amortyzatora? 🤔 Bardziej bym się zastanowił dlaczego ktoś pisze o Rift Zone 3 jak on katalogowo kosztuje 10 300...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, chudzinki napisał:

Bardziej bym się zastanowił dlaczego ktoś pisze o Rift Zone

Bo to tylko 3k więcej niż dwójka a graty bardziej pro ;)    

 

8 minut temu, To_JaT napisał:

Te z decathlonu to po prostu pokraczne konstrukcje

A może po prostu nie ten napis mają?  Są sensowne cenowo serwisowalne i absolutnie poprawne...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dla wszystkich 3 tys. to "tylko" 😏, a poza tym nie wszyscy potrzebują takiego drogiego roweru.

21 minut temu, To_JaT napisał:

Te z decathlonu to po prostu pokraczne konstrukcje

Nie mam aż takiej wiedzy żeby się dochodzić, ale zapytam żeby się dowiedzieć: dlaczego? Wszystkie inne rowery z tego tematu to czterozawiasowce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, chudzinki napisał:

Bardziej bym się zastanowił dlaczego ktoś pisze o Rift Zone 3 jak on katalogowo kosztuje 10 300...

Może dlatego, że padło "jak trzeba" to 10K ale oczywiście kolega tutaj będzie jechał szyderą czy to te tańsze się nie nadadzą. Może tak a może nie ale padło zwiedzanie Sudetów i tak sobie myślę na podstawie długoletniego doświadczenia, że Recon to nie Bomber a hamulców w sumie w tańszym modelu brak. Oczywiście można i tu się silić na szyderę ale jednak całkowicie obiektywnie dużo lepiej sprawdzą się pozagrupowe ale 4 tłoczkowe. Może kupujący trochę waży i jednak mu się to przyda. Może też dlatego, że to doskonała oferta na tle konkurencji, która coraz bardziej odjeżdża cenowo. Zaraz się skończą takie tekściki "nie każdy potrzebuje TAK GROGIEGO roweru" bo bez sporej nadwyżki ponad 10 tys nie będzie co kupić. Już praktycznie nie ma bo ciągle polecacie te fulle z Deca. Ale Deca jaki by nie był wszystkich "nie obsłuży" bo to jest nie wykonalne. 

A zgodnie z taką logiką niech kupi Rift Zone 1. Wprawdzie nie ma myk myka ale czy być musi? Przecież sobie jak coś ręcznie sztyce opuści. A jak będzie trzeba to sobie sztycę dokupi co zbliży finalnie cenowo niższy model do droższego. Ale przecież na początku wydał mniej i to się liczy. Aaaa zapomniałem można kupić fajną sztycę na Ali za 3 stówy to już w ogóle jestem za tym by kupujący jednak kupił tą "jedynkę". Cokolwiek więcej to bezsensownie wydanie pieniądze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Może dlatego, że padło "jak trzeba" to 10K

Dokładnie napisałeś tak:

W dniu 21.04.2021 o 11:26, Tyfon79 napisał:

Jak chcesz coś solidnego to musisz być bliski budżetu max czyli tych 10tys

To raz, a dwa - to czepnąłem się tego roweru przede wszystkim dlatego, że @To_JaTczepnął się mojej propozycji w zakładanych budżecie 😀.

Cytat

Może tak a może nie ale padło zwiedzanie Sudetów

W dniu 21.04.2021 o 09:40, Perezo88 napisał:

Rower do użytku raczej amatorskiego . 

W dniu 21.04.2021 o 09:59, Perezo88 napisał:

W grę wchodzą singieltracki i zwiedzanie Sudetów

Ty chyba zawsze polecasz droższe rowery. No OK, może ktoś się skusi więcej wydać, bo przemyśli, że warto. Może to i właściwa droga, ale nie można mierzyć wszystkich swoją miarą. To, że Ty mieszkasz w górach / blisko gór / bywasz tam co tydzień i pewnie (tak by wynikało) jeździsz bardzo ambitnie to nie znaczy, że wszyscy kupujący np. fulle będą ich używać w ten właśnie sposób. Weź to pod uwagę.

 

Godzinę temu, wkg napisał:

Dec i Marin

Tylko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...