Skocz do zawartości

[Dętka] Dętka ruszająca się względem obręczy


PanMaruda

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim

Mam problem z pękającymi dętkami. Zauważyłem, że podczas jazdy opona razem z dętką przesuwa się względem obręczy, przez co wentyl zmienia położenie i nachyla się z jednej strony, a guma dętki po prostu odrywa się od wentyla. Miał ktoś może podobny problem i wie jak go rozwiązać albo ma jakiś pomysł? Opony jakie mam to Continental Race King Protection 2.0, obręcze Alexrims DM18, 32H, hamulec szczękowy, dętka z prestą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, TheJW napisał:

Sypiesz talk do opon? A może po prostu za mało pompujesz?

Nigdy nie sypałem, muszę sprawdzić. Myślisz że doraźnie może się nadać taki do butów? Jutro potrzebuję mieć sprawny rower a akurat nie mam talku do opon, nie wiem tylko czy nie mają innych właściwości

2 minuty temu, TheJW napisał:

Może zły rozmiar dętki?

Dętki mam decathlonowskie 26x1,7-2,2 więc chyba nie powinno być problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie trochę poniżej 2 barów, ale dokładnie nie wiem bo nie mam pompki z manometrem. Myślisz że wyższe ciśnienie rozwiąże problem? W drugim rowerze zwykle jeżdżę na ciśnieniu w okolicy 4 barów po mieście i 2.coś w terenie, ale tam mam trochę inne opony, odrobine węższe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba rzeczywiście ciśnienie, nie mogłem zweryfikować czy daję właściwe bo napisy się wytarły a sam bym nie pomyślał żeby wbić aż tyle. To jutro chyba muszę odwiedzić jakąś stację benzynową i załatwić przejściówkę. Dzięki za pomoc i dobrej nocy życzę 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kajgana napisał:

Minimalne ciśnienie dla tych opon to 3,5 bar

A to ciekawe....  więc jak to jest, że wszyscy których znam jeżdżą na max 2,2bara? I opona siedzi, nie drgnie nawet.

@PanMaruda To się zaczęło teraz dziać np. po wymianie opony a wcześniej było ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opaski vittoria 10 bar mają dwie warstwy materiału a nie pu/pcv; ale patentu nie ma że sama opaska się nie przemieści, chyba że nie jest idealnie spasowana do obręczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Mam to samo z przodu. Rozwiązania nie znalazłem. Po kilku jazdach, jak widzę że się wentyl przekrzywił spuszczam powietrze i przesuwam z powrotem na miejsce. Zaczęło się jak zacząłem używać opon Geaxa, wchodzą one bardzo luźno, do montażu/demontażu potrzeba minimalnej siły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebym ja miał taki bajer 😅  spróbuję może zmienić opaskę, a potem pobawię się z ciśnieniem, zobaczymy, może to coś da

2 godziny temu, Lezia napisał:

@PanMaruda To się zaczęło teraz dziać np. po wymianie opony a wcześniej było ok?

Nie wiem jak było wcześniej, bo dopiero niedawno kupiłem ten rower. Jak nie pomoże ciśnienie i zmiana opaski to spróbuję założyć inną oponę żeby wykluczyć winę obręczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musi być jakiś problem z oponą, a właściwie połączeniem ciśnienia i wagi rowerzysty.

Jeździłem na 1,35 Bar na RK 2.2 przez 3 lata. Zero problemów. Rower sprzedałem koledze. Waży jakieś 25kg więcej niż ja, pompował do chyba około 1.8 Bar.

Efekt był taki, że praktycznie co wyjazd ścinał wentyl. Pomogło wyższe ciśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem opaski i nabiłem opony do 3,5 bara i wygląda na to że w takich okolicznościach wszystko jest w porządku, chociaż nie bardzo uśmiecha mi się jeżdżenie wszędzie na takim ciśnieniu, ale zawsze lepsze to niż nic. Wielkie dzięki wszystkim za pomoc! 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3,5 Bara w MTB... :D To nie jest rozwiązanie. Zrobisz sobie krzywdę w terenie na takim ciśnieniu. I plomby Ci z zębów powypadają.
Ja ważę 82 kg i jeżdżę na 1,5/1,8 Bara, a jak jadę potyrać "XC" to i niżej schodzę.

Może spróbuj wlać do opony coś klejącego... butelkę Coli, jakiś sok, czy coś... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Cytat

Może spróbuj wlać do opony coś klejącego... butelkę Coli, jakiś sok, czy coś... :P

To nic nie da, bo problem jest w tym że opona nie trzyma się dobrze obręczy, przy hamowaniu przesuwa się i ciągnie ze sobą dętkę. Przyklejenie opony do dętki pogłębi ten efekt. Tu by trzeba było oponę do obręczy jakoś skleić, żeby się nie przemieszczała przy hamowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...