Skocz do zawartości

[Napęd] pomiar mocy w korbie


Blood

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, nctrns napisał:

A faktycznie, oni tak to robią 😂 chyba jako jedyni. Dyskusja ciut wyżej była o innych rozwiązaniach i jakoś mi umknęło, że ktoś tu mówi w ogóle o dustronnym inpeaku.

Swoją drogą ciekawe jak to u nich działa. Jednostronny ma pewną tendencję do nieliniowego oszukiwania, przynajmniej dla mojej nogi.

2 minuty temu, Blood napisał:

Ja i tak będę brał jednostronny, nie potrzebuję aż takiej dokładności. Spokojnie odchył rzędu kilku % jest wystarczający dla amatora :)

To zaczyna przeszkadzać dopiero przy różnych źródłach danych mocy używanych do treningu. Np trenażer + korba. Oczywiście da się obejść, pobierając dane i z korby na trenażerze, ale gdy masz różne wyniki, to nie wiadomo co jest prawdziwe.
Wbrew pozorom różnice np 2% na średniej mocy np z godziny, mogą iść w parze z 10% różnicą krótkich sprintach.  A tu już przykładowo 1000 vs 1100 W to jest różnica B).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zigfir Racja, racja :(

 

6 minut temu, Blood napisał:

Ponoć robią FC M6000. Wiecie czy ta korba spięłaby mi się z przerzutką z przodu Shimano Alivio? Czy to wyjdzie dopiero eksperymentalnie? Przełożenia bardzo podobne do tych, które mam obecnie

Robią bo to korba drążona, zreszta najtańsza z drążonych. Myślę, że przerzutka zadziała bez problemu - pzreciez różnice między blatami są prawie takie same o ile to 42-32-24. O ile pamiętam - nie napisałes ile masz zębów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Zigfir napisał:

ale jak na razie brakuje sensownych dostępnych pomiarów do zwykłego mtb SPD

https://buy.garmin.com/en-US/US/p/658594

Tylko chyba im coś się na głowę z ceną rzuciło leciutko... Rozumiem Garmin i te sprawy ale przeszło 4k... 
Poczekam cierpliwie może chińczyk coś zrobi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz wydać kupę kasy na miernik... no bo przecież to nie jest tania rzecz... zrezygnowałeś z montowania do m191 i teraz rozważasz zainstalowanie do korby m6000 kosztującej 450... (owszem nada się, całkiem ponoć fajna korba) i chcesz w ten sposób zaoszczędzić 150zł żeby nie kupić Xt'ka (zarówno m8000 40/30/22 jak i t871 48/36/36 jest do kupienia za 600zł) - przy takim poziomie inwestycji? dodatkowo żal Ci na nową przednią przerzutkę XT pasującą do nowej korby za 70zł bo za tyle można ją mieć? Coś chyba jałowy ten temat a zakupu miernika nie będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, abdesign napisał:

Chcesz wydać kupę kasy na miernik... no bo przecież to nie jest tania rzecz... zrezygnowałeś z montowania do m191 i teraz rozważasz zainstalowanie do korby m6000 kosztującej 450... (owszem nada się, całkiem ponoć fajna korba) i chcesz w ten sposób zaoszczędzić 150zł żeby nie kupić Xt'ka (zarówno m8000 40/30/22 jak i t871 48/36/36 jest do kupienia za 600zł) - przy takim poziomie inwestycji? dodatkowo żal Ci na nową przednią przerzutkę XT pasującą do nowej korby za 70zł bo za tyle można ją mieć? Coś chyba jałowy ten temat a zakupu miernika nie będzie...

Nie jest mi żal, tylko tu pada dużo różnych nazw różnych podzespołów i ja się trochę pogubiłem co będzie miało sens a co nie i co będzie pasowało do przerzutki, a co nie i jeśli nie to do której przerzutki itd itp. i stąd może to niezrozumienie. Jeśli do korby XT wystarczy, że dokupię przerzutkę XT przednią, to zdecydowanie wolę tak niż kombinować. Czyli pełna korba XT, do tego przednia przerzutka XT (jakiś model?) i do tego jaki suport byś polecił?

I tak odpowiedział mi Pan z Inpeaka w sprawie M6000:

Witaj Daniel,

Lista kompatybilnych korb jest aktualna i tylko te korby w niej wymiennie są kompatybilne.

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, KrisK napisał:

https://buy.garmin.com/en-US/US/p/658594

Tylko chyba im coś się na głowę z ceną rzuciło leciutko... Rozumiem Garmin i te sprawy ale przeszło 4k... 
Poczekam cierpliwie może chińczyk coś zrobi...

Przecież to jest pomiar dwustronny, stąd ta cena. Do tego chyba jedyny oficjalnie kompatybilny z SPD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Blood napisał:

I tak odpowiedział mi Pan z Inpeaka w sprawie M6000:

Witaj Daniel,

Lista kompatybilnych korb jest aktualna i tylko te korby w niej wymiennie są kompatybilne.

A dzwoniłeś ? Pewnie nie wiedzą, że jest drążona. To chyba jedyna drążona Deore. Z nimi się dobrze rozmawia.

Godzinę temu, abdesign napisał:

rozważasz zainstalowanie do korby m6000 kosztującej 450... (owszem nada się, całkiem ponoć fajna korba) i chcesz w ten sposób zaoszczędzić 150zł żeby nie kupić Xt'ka (zarówno m8000 40/30/22 jak i t871 48/36/36 jest do kupienia za 600zł) - przy takim poziomie inwestycji? dodatkowo żal Ci na nową przednią przerzutkę XT pasującą do nowej korby za 70zł bo za tyle można ją mieć? Coś chyba jałowy ten temat a zakupu miernika nie będzie...

Jak korba fajna  i niczym się nie różni od XT to po co przepłacać 250 złotych (bo M6000 jest za 350) ? A właściwie znacznie więcej bo blaty są znacznie droższe do XT. Chyba,że komuś zależy na napisie. To samo dotyczy przedniej przerzutki. Po co wymieniac jak nie trzeba albo można to zrobić później ? Szczególnie, że w planach jest 1x.

1 godzinę temu, KrisK napisał:

Tylko chyba im coś się na głowę z ceną rzuciło leciutko... Rozumiem Garmin i te sprawy ale przeszło 4k... 

Normalna cena. Inpeak 1200x2 = 2400 za 2 czujniki. A Garmin jest droższy. I ludzie na niego plująna grupach. Chciałem sie nawet szarpnąć ale poczytałem, odpuściłem i nie żałuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy ten garmin, ale faktycznie drogi. Szczególnie jak się ma już inpeka :).
Ale coś, co mi się rzuciło w oczy tu:https://www.bikeradar.com/reviews/training/power-meters/garmin-rally-rs200-power-meter-pedals-review/  to zestaw do konwersji typu!
Za 1200+ 200 eurasków można mieć dwa w jednym i tu już robi się ciekawiej, choć nadal drogo.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, KrisK napisał:

Zaczyna to mieć ekonomiczny sens przy 3 rowerach. Przy dwóch szkoda zabawy i gwintów...

To zaczyna mieć sens przy sezonowym używaniu rowerów. Np u mnie góral od wiosny do jesieni stoi większość czasu bezrobotny. Korby do niego nie założę, ale pedały, nawet na intensywny okres, które potem mogę przełożyć, mogłyby być ciekawą opcją.  Inna sprawa, że na razie potrzebne mi i tak spd mtb, w obu maszynach, ale kto wie, czy za rok nie dołączy coś bardziej sportowego B).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://bikefast.pl/product-pol-929-Korba-Shimano-FC-M6000-3-10rz-40-30-22T-175mm.html wysyłka w piątek, 364, pewnie niżej nie zejdą, jak dużo lasu to bym brał.

https://biostern.abstore.pl/korby-tarcze-i-suporty-fcm6000-mech-korb-10rz-38-28t-175mm-b-l,c68,p2543,pl.html - kolega wspominał o 2x, do jazdy na płaskim sensowna z awaryjnym młynkiem 327 z dostawą w piatek. Ale tu by była kaseta od 11 potrzebna, nie wiem jaka jest.

No i blaty tanie jak barszcz.

 

Godzinę temu, Blood napisał:

Ok, doliczyłem się - obecnie mam 42-34-24 z przodu.

No to przednia przerzutka może zostać.

Tylko zadzwoń bo coś mi nie gra z ta listą kompatybilności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dziś w sprawie M6000 ale Pani na infolinii nie była w stanie powiedzieć. Jutro ma odpisać po konsultacji z technikiem. Ale jeśli będzie git to pójdę w to M6000 bo najbliższe mojej obecnej wiec może nie będę się musiał bawić w wymianę przerzutek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani to powie co tam jej ślina na język przyniesie :(

Tak nawiasem porównanie cen blatów Deore i XT:

https://biostern.abstore.pl/korby-tarcze-i-suporty-tarcza-mech-korb-fc-m6000-40t-an,c68,p3846,pl.html

https://biostern.abstore.pl/korby-tarcze-i-suporty-tarcza-do-korby-xt-fc-m8000-40t-ba,c68,p7008,pl.html

82 vs 245 za samą dużą tarczę. Średnia pewnie też w tej proporcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...