Skocz do zawartości

[Rozpoczęcie renowacji] Specialized HardRock


Rekomendowane odpowiedzi

długość osi suportu dobieramy do korby, producent powinien podać jaka długość jest potrzebna, aby została zachowana odpowiednia linia łańcucha, musisz jeszcze, zmierzyć szerokość wkładu suportu w ramie, bo są różne standardy, zacznij zaprzyjaźniać się z suwmiarką :D osobiście mam inaczej, zawsze miałem styczność z suportami na kwadrat, teraz do swojego roweru planuję wypróbować ht2, oczywiście w wersji budżetowej :DKorba HT2 z AliExpress - Endurorider.pl

Edytowane przez flamner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, bębenki 8-9 mają ten sam rozmiar co 10-11, więc spokojnie taką kasetę zamontujesz, co do linii łańcucha, musisz zamontować suport z osią o takiej długości jaką podaje producent korby, tak to wygląda przynajmniej w teorii :D Ja zdecydowałem się na system ht2 zamiast klasycznego kwadratu, bo można sobie zamontować na osi podkładki, żeby poprawić linię łańcucha, a w przypadku napędu 1x można jeszcze dobrać sobie blat z odpowiednim offsetem.

 

podrzucam jeszcze linka gdzie jest wszystko fajnie rozpisane: https://www.oneupcomponents.com/pages/understanding-chainline-for-optimal-1x-conversions-boost-and-non-boost

Edytowane przez flamner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czołem, stwierdziłem, że jeżeli ten rower był z amorkiem z przodu, to tak też go zbuduję. Wrzuciłem do niego Rock Shox JETT C, przeszedłem na system ahead, po zrobieniu sobie narządzi do wybijania i wprasowywania misek :D dodatkowo kupiłem sztycę. Cały czas zastanawiam się, czy osprzęt pakować z 90's typu deore LX lub STX, czy współczesny np. 1x10. 

165327122_IMG_3325(1).thumb.jpg.28233c4124bcd739c589a0e6eaf970b6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Git :D Z napędami jest aktualnie jakaś masakra, sam chciałem do swojego roweru skompletować zestaw 1x11, ale od miesiąca nie mogę nic sensownego kupić, a chcę pojeździć jeszcze w tym sezonie, stwierdziłem że na przeczekanie pójdę w 1x8, kasete zamówiłem już na ali za 5 dych :D teraz poluję na jakiś tani zestaw przerzutka tył + manetka, ew. mam starego stxa pod 7rz to z braku laku kupię samą manetkę 8rz i potestuję jak to będzie działać na kasecie 11-34, w miarę tanio można jeszcze wyrwać srama x3 w decathlonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...