Skocz do zawartości

[Hamulce Sram Level t] słaba siła hamowania


bartek_86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, stałem się szczęśliwym posiadaczem Rockridera xc500 natomiast nurtuje mnie temat hamulców które są w nim zamontowane tj. SRAM Level T
Mam wrażenie, że one są po prostu słabe (nigdy wcześniej nie posiadałem roweru z hamulcami hydraulicznymi) ale porównując je do roweru na którym jeździłem ostatnie sezony w którym były v-brake jakieś shimano to aby hamować na tych tarczach trzeba używać dużo siły aby sprawnie się zatrzymywać. W poprzednim rowerze na v-brake wystarczyło lekko przenieść ciężar ciała do przodu i już mogłem hamując przednim hamulcem stawać na przednie koło, w tych sram-ach to jest prawie niemożliwe a w każdym bądź razie trzeba dużej siły na manetkę wywierać...
Czy to normalne że mam takie odczucia iż v-brake mogły sprawniej hamować?

Manetka się nie popsuje przy tak mocnym jej ściskaniu?
Może jakaś wymiana klocków?
Może to wina mojej wagi około 92kg?
A może muszą się dotrzeć?  zrobiłem dopiero około 10km
Według wujka google nie są to najlepsze heble.. ;/
Co byście polecali? kombinować z okładzinami czy nie bawić się w półśrodki i zacząć odkładać na inne zdecydowanie lepsze heble, czytałem, że SLX-y są świetne a i deorki dobre, natomiast chciałbym aby to była znaczna różnica bo tak jak mówię jak dla mnie to słabe są te sram-y ;/

Pozdrawiam. Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, heble zdecydowanie sie poprawiły :)

Na chwilę obecną nie mam zamiaru nic przy nich robić, ale mam pytanie na przyszłość czy dobrze rozumiem, gdybym chciał zmienić kiedyś tarcze na większe to czy przekladka przedniej tarczy 180mm wraz z adapterem na tył i dokupienie tarczy 200mm + 40mm adapter na przód będzie bez problemowo pasowało? Np taka tarcza i adapter +40mm

 

https://allegro.pl/oferta/sram-g2-cleansweep-200mm-6sr-tarcza-hamulcowa-9914399183

 

https://allegro.pl/oferta/adapter-avid-sram-pm-pm-200mm-postmount-40mm-nowy-1058650058

 

No i pytanie co daje lepszy efekt, zmiana tarcz na większe czy zmiana klocków? Oczywiście gdybym w przyszłości chcial coś ulepszać :)

pozdrawiam

20210425_130812.jpg

20210425_130803.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok podziękował pięknie:)
A podpowiedzcie jak bym kiedyś chciał zmienić klocki to na jakie?  Po obejrzeniu Szajbajka ceramiczne były by najlepsze do moich skromnych potrzeb :)
I czy polecacie jego klocki czy są jeszcze firmy które robią lepsze? pytam bo cena 2 kpl klocków to śmiesznie mały koszt a jak efekt ma być lepszy to czemu nie: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...