Skocz do zawartości

[prośba o opinie] Opony Continental MTB


Gradory

Rekomendowane odpowiedzi

Mają różne opony do różnych zastosowań, w różnym wykonaniu i w dużej rozpiętości cenowej. Do mtb będzie z 7 różnych typów bieżnika, większość dostępna w 3 czy 4 rożnych wykonaniach (mieszanka, gęstość oplotu, liczba warstw itp.). Do czego ma to być guma i w jakim przedziale cenowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie na mieszankę tras asfalt - szuter - reszta już stricte mtb nie ma lepszych niż Contiental najtańszych, drutowanych. Sam w 26" mam tylko je i nie zmienię. W 29" chyba też nie ma większego wyboru jeżeli myślisz je zdzierać poza typowymi trasami mtb.

Race King po 4k km z czego spokojnie połowa to asfalt i szutry na moje oko przejedzie jeszcze spokojnie raz tyle ( nawet ma ślady włosków na obwodzie / nie bokach, tylko obwodzie / )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Dokumosa napisał:

Do czego ma to być guma i w jakim przedziale cenowym?

Pytam na razie ogólnie. Jeszcze mam bieżnik na oponach. A opony mam 29x2.4 w rowerze trail. Cena opony nie ma większego znaczenia.

Czy Continental są jakościowo porówywalne do Maxxis i Schwalbe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Race King 2.2 drutowe i zwijane pod koło 26'. Bardzo dobrze się na nich jeździło, zastrzeżeń brak.

Potem szosowy model Grand Prix. Były słabe. Jechały kiepsko i przeciąłem je na wylot po 150 km.

Kupiłem model GP5000 i były rewelacyjne.

Potem przez chwilę miałem Race King 29x2.2 zwijane, ale w nowszym wydaniu niż te pod 26'. Miałem wrażenie że były jakieś plastikowe.

Teraz w Gravelu mam Contact Speed. Kawał klocka ale zaskakująco dobrze się na nich jeździ.

Także wiele zależy od modelu. Jak masz budżet, to polecam te z mieszanką Black Chilli. Niżej niż zwijane bym nie schodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conti robią i genialne opony jak wspomniane przez @skom25 gp5k czy rewelacyjne budżetówki RK (wyższe modele RK, te nie drutowe chociaż dobre już mają konkurencję...) ale robi też nic nie warte... (jak każdy producent)

Na marginesie: schwalbe nie jest złe... połowa marudów po prostu nie potrafi ich założyć przez grubszą stopkę, która dobrze założona robi robotę, (w rezultacie jeżdżą nie na krzywej tylko krzywo założonej oponie i jęczą) druga połowa nigdy ich nie miała... tylko powtarza pierdoły z internetu, niech będzie nawet, że w dobrej wierze ale to guzik prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, abdesign napisał:

Na marginesie: schwalbe nie jest złe... połowa marudów po prostu nie potrafi ich założyć przez grubszą stopkę, która dobrze założona robi robotę, (w rezultacie jeżdżą nie na krzywej tylko krzywo założonej oponie i jęczą) druga połowa nigdy ich nie miała... tylko powtarza pierdoły z internetu, niech będzie nawet, że w dobrej wierze ale to guzik prawda.

Ja tam na krzywiznę nie narzekam za to każda się sypie tylko w zależności od mieszanki jedne szybciej drugie nieco później. Oczywiście mowa o tych do cięższych zastosowań typu MM czy HD. Mam MM w topowej wersji na przodzie jak by ktoś pytał więc opona ma lekko. Boczne klocki są podcięte już do połowy. Chciałem ją przerzucić nawet jako zimówkę na tył ale ten widok klocków powoduje, że idzie na śmietnik choć środek jest całkiem dobry. Jakość Schwalbe w całej postaci:laugh: 

[Obrazek: xazi3Z2.jpg]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do opini, to dodam jeszcze, że fabryczne opony Trek Bontrager XR3, jakie były w nowym rowerze, wybombliły się w kilkunastu miejscach. Popękała osnowa i pojawiły się duże wybrzuszenia po obwodzie. Jedna opona wymieniona na gwarancji na XR4, a druga też się tak wybuliła, ale już po gwarancji i wymieniłem ją na własny koszt także na XR4. Kto robi te opony dla Treka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
3 godziny temu, abdesign napisał:

Na marginesie: schwalbe nie jest złe... połowa marudów po prostu nie potrafi ich założyć przez grubszą stopkę, która dobrze założona robi robotę, (w rezultacie jeżdżą nie na krzywej tylko krzywo założonej oponie i jęczą) druga połowa nigdy ich nie miała... tylko powtarza pierdoły z internetu, niech będzie nawet, że w dobrej wierze ale to guzik prawda.

Trzecia połowa miała prawidłowo założone, napompowane i narzeka na słabe trzymanie boczne , kiepską trwałość i fatalną relację cena/jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, abdesign napisał:

Conti robią i genialne opony jak wspomniane przez @skom25 gp5k czy rewelacyjne budżetówki RK (wyższe modele RK, te nie drutowe chociaż dobre już mają konkurencję...) ale robi też nic nie warte... (jak każdy producent)

Na marginesie: schwalbe nie jest złe... połowa marudów po prostu nie potrafi ich założyć przez grubszą stopkę, która dobrze założona robi robotę, (w rezultacie jeżdżą nie na krzywej tylko krzywo założonej oponie i jęczą) druga połowa nigdy ich nie miała... tylko powtarza pierdoły z internetu, niech będzie nawet, że w dobrej wierze ale to guzik prawda.

i jeszcze te marudy jęczą bo im klocki odpadają, oplot wyłazi, a to, że krzywa potwierdza wymieniający w sklepie sprzedawcy (pewnie się głupot w internecie naczytał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...