Skocz do zawartości

[ultramaraton] Wanoga Gravel 2021


Safar

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem ci tyle co wiem. W tamtym roku objechałem R10 i trochę będziemy po niej jechać i od miejscowości Kluki (340km) przy opadach może być mono bagiennie 

zobacz sobie ten fragment 4h55min (jak będzie mokro to bym ten odcinek odpuścił nocą) 
Trochę pobujałem się też w tamtym roku po kaszubach i jest tam bardzo dużo tras rowerowych przygotowanych z ubitej twardej nawierzchni, z niewielką ilością małych kamieni, sporo leśnych ścieżek przygotowanych pod rowery. Myśle że na trasie będzie bardzo mało asfaltu przeważnie szutry.
W piątek chyba organizatorzy mają wrzucić jakiś filmik z trasy.
Nad czym się zastanawiasz, nad oponami czy rowerem  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświadczenia na szosie z kaszub mam takie, że cały coś się wyjeżdża lub zjeżdża. Potwierdza to też suma przewyższeń, całej trasy. To czego się spodziewam, to spora ilość tras polno-szutrowych (nie utwardzonych) a taka może wyglądać bardzo różnie od pogody która nas zastanie. Ja zdecydowałem, że jadę MTB i zmieniam tylko opony. Race Kinga daję na przód a tył będę kręcił na Speed Kingu. Pozostaję jednak przy szerszym kapciu i prostej kierownicy. Czy dobrze, nie wiem to się okaże :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się jeszcze zastanawiam, w związku z brakiem zdrowia to i formy nie ma i albo przełajem na prostej kierze i oponami schwalbe g one bite w rozmiarze 700x38 albo mtb na smart samach 2.25. Na pierwszym jeszcze coś ujadę, ale mtb to czysto turystycznie. Zobaczę jak będę się czuł w połowie maja. 

300zł to opłata startowa, hotel to osobna sprawa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, wkg napisał:

Z ciekawości: to 300 złotych + kilka dni w hotelu w Szarlocie płatnych oddzielnie ?

W Szarlocie już dawno nie ma miejsc. A właściwie, nie było szans rezerwację. W okolicy też ciężko w noclegiem, ja muszę z Warszawy dojechać na rano, więc kombinuję co robić.. a wypadałoby się wyspać ;)

Smart Sam to raczej terenowa opona i jak na koło napędowe, ja aż takiego terenu się nie spodziewam. Ale wszystko jest możliwe, jak popada i mocniej zawieje z północnego-zachodu w pierwszym dniu to może nas nieźle sponiewierać.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, dzięki, już doczytałem, gapa ze mnie :) Analogicznie do Wisły. 

Szczerze mówiąc to średnio mi ten punkt regulaminu się podoba bo trochę w tym przypadku - kto pierwszy ten lepszy a reszta pod chmurką. Tak czy owak mocno trzymam kciuki - na pewno odgapię tracka - to musza być fantastyczne trasy i na gravela i na XC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Lezia napisał:

@SafarJest jakiś limit zawodników? Wszyscy razem startują, czy może małe grupki co 15min?

Nie wiem jak będzie wyglądał start, pewnie to będzie zależało od obostrzeń covidowych. W tym przypadku, nie ma to znaczenia, jrsy co jechać w kolejnych godzinach i dniach.

Teraz, Safar napisał:

Nie wiem jak będzie wyglądał start, pewnie to będzie zależało od obostrzeń covidowych. W tym przypadku, nie ma to znaczenia, jrsy co jechać w kolejnych godzinach i dniach.

Wolne miejsca się skończyły w na początku stycznia, z tego co wiem lista rezerwowa też jest pełna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tego typu maratonach godzina startu ma znaczenie ( jeśli myślisz o wyniku) Jadąc po zmroku w terenie nawet jak masz dobre lampy zwalniasz, łatwo o upadek i kontuzję. Lepiej wystartować o świcie ciągnąc w pierwszy dzień ile idzie potem jakiś skromny odpoczynek ( ostatnio spałem w ambonie myśliwskiej) i rano ruszyć . Jak teren pozwoli i warunki pogodowe jest szansa ( w moim przypadku) że przed świtem dojadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...