Skocz do zawartości

[2000 +-500] mtb w miare lekki


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! 

Bede wdzieczny za pomoc w doborze roweru ponieważ sie nie znam :)

Rowerem chce raczej jezdzić po terenach górzystych oraz w miescie, wiec zależy mi żeby był w miare lekki. Nie planuje wiecej niż 100km/tydzień.

 

Wstępnie  mam na oku krossa hexagon 3.0 https://kross.eu/pl/rowery/gorskie/mtb/hexagon-3-0-czarny-czerwony-srebrny-matowy

oraz cube aim https://www.cube.eu/pl/2021/bikes/mountainbike/hardtail/aim/cube-aim-blackngreen/.

 

Jestem otwarty na każda inną propozycję. Wzrost ~178, waga 85+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Northec'i to są w zasadzie identyczne rowery poza tym, że Viking ma blokowany widelec wajchą na koronie, a Cayon ma blokadę z kierownicy. Do pierwszej trzeba sięgać, ale jest "płynna", a druga jest pod palcem, ale zero-jedynkowa. Sam zdecyduj. Oba są ok o ile są dostępne.

Kross to jest jakiś nieśmieszny żart z wolnobiegiem za 2000 zł, a Cube jest po prostu słabszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JanuszRowerzysta napisał:

Rowerem chce raczej jezdzić po terenach górzystych oraz w miescie, wiec zależy mi żeby był w miare lekki. Nie planuje wiecej niż 100km/tydzień.

 

W tym budżecie wszystkie rowery z amortyzatorem na przodzie  będą ciężkie jak kowadło.

PS. Ciekawe dlaczego Kross nie podał wagi dla swojego modeu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięukję za odpowiedzi,

Kross podaje WAGA [KG]    XS: 13.3 KG; S: 14.6 KG; S: 14.3 KG; M: 14.6 KG; L: 14.22 KG

Ze względu że nie mam gdzie przetestować northteca to możecie proszę pomóc mi wybrać odpowiedni rozmiar? W tabeli jest uwzględniony tylko wzrost, w moim  wypadku 178cm to odpowiada albo 17" albo 19". 

@seraph nie za bardzo wiem kiedy i czy będę korzystać z blokady, przeczytałem pare wątków i opinie są podzielone 

@kamilmozej w jakim przedziale mieściłby się jakiś lekki?

 

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, JanuszRowerzysta napisał:

@kamilmozej w jakim przedziale mieściłby się jakiś lekki?

Dla mnie lekki rower to taki który mogę sobie wnosić i znosić po schodach do mieszkania w bloku, podnieść do góry i zawiesić pionowo w pociągu, i się przy tym ani nie namęczyć ani nie poobijac go.   Dla mnie to jakieś 10 -11kg czyli jak duży wór karmy dla psa + kilo cukru.  Dla kogoś innego będzie t dużo mniej lub więcej. Nie wiem ile kosztuje lekki rower, ale wiem że wiele producentów podaje wagę tylko dla mniejszej ramy, i  w rzeczywistości taki rower waży potem więcej.

Najważniejsze jest to aby rower był wygodny a nie kilo w tą lub tamtą

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...