Skocz do zawartości

[Pompka] Mi Portable Electric Air Pump


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałbym zakupić uniwersalną pompkę do roweru, która będzie pompowała zarówno opony jak i amortyzator. Znalazłem na stronie decathlonu coś takiego https://www.decathlon.pl/p/pompka-elektryczna-mi-portable-electric-air-pump/_/R-p-X8656617?mc=8656617. Wydaje się bardzo fajne i nie trzeba inwestować w dwie odmienne pompki. Pytanie tylko czy wg Was pompowanie amortyzatora przy pomocy takiego sprzętu nie wpłynie negatywnie na sam amortyzator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wydaje się bardzo fajne i nie trzeba inwestować w dwie odmienne pompki

a ktoś zabrania pompować amortyzator zwykłą, podłogową pompką np. sks airkompressor za połowę tej kwoty?

kumpel sobie kupił tę pompkę xiaomi z ciekawości, oponę w szosie pompuje 5x dłużej niż robi się to zwykłą pompką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pompuje powoli i jest dedykowane gadżeciarzom, bo pompowanie zwykłą pompką jest szybsze. No, ale nie ma "wow" i trzeba mięśni używać jak plebs.

Ciekawostka taka, że widziałem test gdzie przymocowano tę pompkę na stałe do koła samochodowego na kapciu i uzupełniania powietrze podczas jazdy. Można jej używać zamiast zapasu jak mamy niedaleko i dziura nie za duża😆

Amortyzatora zwykłą pompką nie posujesz, ale może być problem z precyzyjnym regulowanie ciśnienia, bo jednak nie bije się małymi porcjami i manometr nie jest tak dokładny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tą pompkę. Zgadzam, się, że to raczej gadżet ale w sumie ją polubiłem tutaj od 15:30 jest w akcji :-)

Mondraker Enduro Team - stage 8 - Epic trail - YouTube

Używam jej głównie w enduro, gdzie waga nie ma większego znaczenia. Jakoś super szybko nie pompuje, ale w trakcie pompowania można zamontować koło i spakować plecak. No i nie trzeba machać a ja z założenia jestem leniwy. Jednak do amortyzatora bym jej raczej nie użył, nie wiem czy by dała radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i używam, podpinam w garażu jak się szykuje do wyjazdu i w międzyczasie zada ustalone ciśnienie. Działa, starcza na jakieś 12-15 dobić po spadkach ciśnienia ( dwa razy ją ładowałem, a mam ją odkąd wyszła do sprzedaży). Próbowałem nabić od zera do 2,7 koło 29" i dała radę zrobić to 3 razy na pełnym naładowaniu na początku, zanim bateria padła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mihau_ napisał:

a ktoś zabrania pompować amortyzator zwykłą, podłogową pompką np. sks airkompressor za połowę tej kwoty?

kumpel sobie kupił tę pompkę xiaomi z ciekawości, oponę w szosie pompuje 5x dłużej niż robi się to zwykłą pompką

Tutaj nie chodzi tylko o tę pompkę jako gadżet. Bardziej o jej uniwersalność. Pompki której wskazałeś nie zabiorę ze sobą do lasu czy na miasto. Pompkę o Xiaomi mogę zabrać do lasu, na miasto i mogę nią też pompować w domu. Na czasie mi nie zależy. Nie startuję w zawodach. Jeżeli chodzi o pompowanie amortyzatora zwykłą pompką to oczywiście nikt tego nie zabrania. Problem w tym, że to nie jest taka "zwykła" pompka tylko coś bardziej przypominającego mały kompresor stąd moje pytanie czy ona nie rozwali amortyzatora.

Edytowane przez conrado_sz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi :) wydaje mi się zatem, że lepiej zainwestować w pompkę do amortyzatora osobno. Chciałem uniknąć kosztów i pomyślałem, że zamówię to xiaomi - będę miał wtedy 2 w 1 :) Swoją drogą kojarzycie może taką pompkę 2 w 1? Coś kojarzę, że kiedyś giant coś takiego robił ale nie wiem czy nie zaprzestał produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, conrado_sz napisał:

Bardziej o jej uniwersalność. Pompki której wskazałeś nie zabiorę ze sobą do lasu czy na miasto. Pompkę o Xiaomi mogę zabrać do lasu, na miasto i mogę nią też pompować w domu.

Jaja sobie robisz? Chcesz wozić ze sobą 0,5kg pompkę? Moja, wprawdzie szosowa waży 64g

Edytowane przez Mihau_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...