Skocz do zawartości

[2500] Rower crossowy dla kobiety


Rekomendowane odpowiedzi

Hej! 

Szukam pomocy w wyborze roweru crossowego dla kobiety o wzroście (160 cm) i wadze +- 60 kg. Jestem dość zielona w tym temacie i chciałabym się rozeznać w co warto celować.

Może ktoś poradzi mi na co warto zwracać uwagę/ w jakie modele i firmy celować? 

Mój budżet to +- 2500 zł, mogę trochę go zwiększyć ale w 2800 zł chciałabym się już zmieścić. 

Dzięki i pozdrawiam! :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROWER TREKKINGOWY RIVERSIDE900 Riverside | Decathlon

Resztę przeznacz na akcesoria i ew. lepsze siodełko. Bardzo fajny rower przy tym niespotykanie lekki jak na crossa z "amortyzatorem", w rozmiarze S waży bodajże 13.2 kg. Unibike to dobra alternatywa ale słaba dostępność.

Rowery Kands, Lazaro, Spartacus i tym podobne Allegrowe marki to ciężkie kobyły na tanich chińskich ramach co końcowo przekłada się na wagę w granicach 15-16 kg. O problematycznej gwarancji nie wspominając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O problematycznej gwarancji mam na myśli brak lokalnych sklepów i serwisów, w 99% przypadków te rowery kupuje się przez internet a co za tym idzie w razie gwarancji czy serwisu trzeba takie rowery samemu pakować i odsyłać do sklepu w którym się go kupiło czasami na drugi koniec polski. Nie udawaj głupa i nie wmawiaj że to nie jest problem, szczególnie dla laika który sam nie poradzi sobie z prostymi pracami serwisowymi czy przeglądem.

Nie interesuje mnie skąd sprowadzają ramy do Riverside'ów, dla mnie ważniejszy jest fakt że mają sklepy i serwisy w praktycznie każdym mieście w polsce i dożywotnią gwarancję na w.w. ramę która to przy okazji nie waży pół tony. Przerzutkę sobie możesz małym kosztem zmienić, rama zostanie na zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie udaję, jak to napisałeś głupa, tylko próbuje się czegoś konkretnego dowiedzieć, bo ciągle piszesz o tej problemowej gwarancji. 

Cytat

dla mnie ważniejszy jest fakt że mają sklepy i serwisy w praktycznie każdym mieście w Polsce

Czy aby na pewno? Patrzyłeś kiedyś na mapkę https://www.decathlon.pl/store-locator ? Nie wygląda to zbyt kolorowo. Czy na obszarach, na których nie ma sklepów mają swoje serwisy czy też trzeba odsyłać rowery albo pakować rower do auta i gnać do sklepu zawieźć, a później odebrać? Oczywiście też uważam, że ich rowery są ciekawe (niektóre nawet bardzo) i często polecam, ale nie wszystkim przypadnie do gustu ich wygląd i napis na ramie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być w każdym większym mieście, ale w mniejszych też ich sklepów nie brakuje. Może podzielisz się taką mapką dla Kandsa czy Spartacusa?

Cytat

nie wszystkim przypadnie do gustu ich wygląd i napis na ramie.

Rzeczywiście mocny argument, poddaje się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba się poddawać tylko dyskutować 😀.

Rozumiem, że dla Ciebie wygląd nie ma żadnego znaczenia? Zdziwiłbyś ile ludzi przywiązuję wagę do marki pomimo, że w czymś mniej znanym można mieć więcej za mniej. 

Cytat

Może podzielisz się taką mapką dla Kandsa czy Spartacusa?

Nie mają (chyba) serwisów stacjonarnych, ale to nie ja napisałem:

Cytat

sklepy i serwisy w praktycznie każdym mieście

zmieniając później na:

Cytat

w każdym większym mieście

Czyli podsumowując - o pękających ramach w Kands i pochodnych nic nie wiadomo, o problemach z gwarancją również, a Decathlon nie ma serwisów w każdym większym mieście jak choćby Suwałki, Biała Podlaska, Zamość, Sanok, Przemyśl, Kłodzko, Leszno, Gorzów Wlkp. itp. itd. Osoba nie mająca samochodu i tak będzie rower wysyłać albo jak to jest jakaś pierdółka to odda do lokalnego serwisu. I to jest fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...